Re: 2.4.2

pejzlmiloslav wrote:

PLÁNOVAČ - sloupek ID není možné uložit rozšíření, je vidět pouze 1 číslo. Takto to bylo i v patch 2. V 2.4.2. z 31 října to funguje normálně, bez problému.

Stiahni si patch č. 3 ešte raz (opravil som stĺpec ID aj šírky stĺpcov vedľajšej tabuľky).

loktibrad wrote:

Dalsia chyba v 2.4.2.3 - zvolim si farebny skin, hned prvy a vypise po nastartovani databazy:Argument out of range
EArgumentOutOfRangeExeption

Vratim v nastaveniach systemove farby a po restarte uz je to znova bez tejto chyby.

Mne to na Win10 funguje OK, žiadna chybová hláška.
Skús len vymazať INI súbor, či sa chyba opakuje.

78 (edited by loktibrad 2019-11-09 16:25:20)

Slavik wrote:
loktibrad wrote:

Dalsia chyba v 2.4.2.3 - zvolim si farebny skin, hned prvy a vypise po nastartovani databazy:Argument out of range
EArgumentOutOfRangeExeption

Vratim v nastaveniach systemove farby a po restarte uz je to znova bez tejto chyby.

Mne to na Win10 funguje OK, žiadna chybová hláška.
Skús len vymazať INI súbor, či sa chyba opakuje.

INI subor zmazany, uplne rovnako sa to sprava. Vo WinXP to hadze tuto popisovanu chybu. Rovnako sa to sprava v 2.4.2.2.

79 (edited by pejzlmiloslav 2019-11-09 17:03:05)

Patch 3 nový - PLÁNOVAČ OK OPRAVENO.
V okně SEZNAM PŘIPRAVENÝCH PLÁNOVANÝCH PLATEB za sloupcem PŘÍJEMCE/PLÁTCE uložím natrvalo dalších 8 sloupců s čísly. nekritizuji, nevadí, jen že sloupky jsou bez popisu. Ve verzi 2.4.2. z 31.10. to uložit nešlo. Myslím, že to bude snad patřit do verze s klíčem.
Po volbě barevného skinu mi to také funguje bez závady.

loktibrad wrote:

zapisuje uplne rovnako ako v 2.4.2 a 2.4.2.2 - t.j. zapise len dobre datum, ale sumu zapise povodnu, t.j. chybnu. Nic sa v tomto nezmenilo.

Mal som dojem, že Plánovač aj Plánované platby fungujú od verzie 2.4.2.3 bez chyby. Alebo sa mýlim?

loktibrad wrote:

V Planovaci v SK verzii su naviac niektore stlpce v anglictine.

Je potrebné z patchu č. 3 aktualizovať aj jazykové súbory.

pejzlmiloslav wrote:

V okně SEZNAM PŘIPRAVENÝCH PLÁNOVANÝCH PLATEB za sloupcem PŘÍJEMCE/PLÁTCE uložím natrvalo dalších 8 sloupců s čísly. nekritizuji, nevadí, jen že sloupky jsou bez popisu. Ve verzi 2.4.2. z 31.10. to uložit nešlo.

Tie stĺpce v tabuľke pripravovaných platieb nemajú pre užívateľa žiadny význam. Sú nápomocné pre mňa (sú v nich uložené ID účtu, kategórie, osoby, partnera a pod. k danému záznamu). Predtým šírku stĺpca uložiť nešlo, nastavil som to na možnosť uloženia. Nemá prečo tam byť nadpis (keďže to nie je určené pre užívateľa a ja viem, čo je v ktorom stĺpci). Ja som si takto ušetril čas, lebo nemusím tieto údaje znovu zisťovať pri zápise pripravovanej platby. smile
Takéto beznadpisové stĺpce so šírkou 0 je možné nájsť aj v iných tabuľkách.

Ahoj Sláviku, on totiž Loktibrad myslí jinou chybou, než jsem myslel já. Ta mnou reportovaná vlastnost je teď už nyní v pořádku.

83 (edited by loktibrad 2019-11-10 20:49:20)

loktibrad wrote:

zapisuje uplne rovnako ako v 2.4.2 a 2.4.2.2 - t.j. zapise len dobre datum, ale sumu zapise povodnu, t.j. chybnu. Nic sa v tomto nezmenilo.

Mal som dojem, že Plánovač aj Plánované platby fungujú od verzie 2.4.2.3 bez chyby. Alebo sa mýlim?

Neni opravena chyba, ked mam nastavene individualne potvrdzovanie platieb v nastaveiach a dam zapis platby. Vyskoci okno, kde naposledy mozem opravit platbu. Zmenim jej datum a sumu. Dam zapisat.

V planovaci je potom zoznam platieb a ked kliknem na konkretny plan platby, zobrazi sa historia platieb buducich aj minule. V tej histori /je v zalozke PLATBY/, su uskutocnene platby tak ako sli. Datum tam zapisuje dobre aj u zmeneneho, ale inu SUMU ignoruje a zapise povodnu sumu. V 2.4.1 to tam zapisovalo korektne tu istu sumu, ktora sa nastavila, t.j. aj zmenena, nie len planovana. Takto je v tom gulas, ked v transakciach je zapisana platba normalne v v planovaci v platbach, co je historia a buduce planovane platby, su zapisane len naplanovane sumy, nie opravene pred zapisom.

loktibrad wrote:

V Planovaci v SK verzii su naviac niektore stlpce v anglictine.

Je potrebné z patchu č. 3 aktualizovať aj jazykové súbory.

Co sa tyka SK jazyka - daval som tam vzdy poslednu jazkykovu verziu, ktora bola v patchi. Vyskusal som aj ine dalsie 3 jazykove verzie a bola tam anglictina stale.

Napadlo ma stiahnut opraveny patch3 druhy krat  a SK jazyk je uz v planovaci OK. Takze jazykova chyba opravena, chybny zapis sumy ostava.

Btw, ak sa opravuje podverzia, t.j. 2.4.2.3, bolo by vhodne to cislovat novym cislom 2.4.2.4 alebo to oznacit 2.4.2.3B. Ono sa pri testovani potom zle urcuje niekomu, ak povie aku ma verziu a oni su dve s rovnakym cislom subverzie.

84 (edited by loktibrad 2019-11-10 21:34:46)

Plus este ta chybicka, ked  po potvrdeni planovanej platby individualne - sa resetne selekcia vybranych platieb a nastavia sa znovu vsetky platby.

V minulej verzie 2.4.1 fungovalo korektne, ze po individualnom zapise planovanej platby si pamatalo zaskrtnute platby a neresetlo to vzdy na vsetky platby. Clovek si tam mohol vybrat dalsiu platbu, ci skupinu platieb a nemusel znova deselektovat vsetky platby. Neni to prijemne ked ma cloveka viacero planovanych platieb a chce z nich uskutocnit iba niektore a nie zrovna tie, co idu za sebou a musi medzi nimi stale hladat, ktore to su.

Dnes pridávam opravný balík (patch) č. 4.

Opravuje:
- chybu opravy presunu v hlavnom okne - avizované e-mailom
- chybu opravenej plánovanej platby v Plánovaných platbách (pri individuálnom potvrdení platby) - avizoval loktibrad
- chybu zaškrtnutých platieb (po individuálnom potvrdení platby) - avizoval loktibrad

Spätná väzba je vítaná! smile

Dobrý den, jak to vypadá s mým příspěvkem č.33? Děkuji za odpověď.

87 (edited by loktibrad 2019-11-11 23:02:59)

Slavik wrote:

Dnes pridávam opravný balík (patch) č. 4.

Opravuje:
- chybu opravy presunu v hlavnom okne - avizované e-mailom
- chybu opravenej plánovanej platby v Plánovaných platbách (pri individuálnom potvrdení platby) - avizoval loktibrad
- chybu zaškrtnutých platieb (po individuálnom potvrdení platby) - avizoval loktibrad

Spätná väzba je vítaná! smile

Chyba 2 a 3 opravena. Chybu 1 neevidujem, takze ostestovat nemozem, ak to ovsem neni nasledujuce:

v 2.4.2.4 - ak je v transakciach presun a kliknem nan, tak ak sa presuniem na ine pole, stale svieti na zlto presun ako selektovany. Az do casu, kedy minimalizujem, alebo zapnem ine okno a vratim spat.

halfspider wrote:

Dobrý den, jak to vypadá s mým příspěvkem č.33?

Vďaka za pripomenutie. Omrknem to zajtra.

Prihovaral by som sa este za opravu chyby vyhladavania, ked v zadavani transakcii cez F2 Viacnasobne transakcie, ide vyhladavat v roznych kategoriach pisanim, kym cez F1 jednoduche transakcie, skace kazde pismeno na iny text.

Dnes pridávam predposledný  opravný balík (patch) č. 5.
Opravuje 2 chyby, popísané halfspiderom v tomto vlákne.
Vopred ďakujem za spätnú väzbu, či je oprava korektná.

V sobotu by som chcel opraviť ešte poslednú chybu (vyhľadávanie položiek zo zoznamu písaním - v okne Nová transakcia) a vydať ako posledný patch č. 6.
Ak bude tento patch korektný, v nedeľu 17.11.2019 môže vyjsť stabilná verzia 2.4.3 (tvoriaca všetky opravy, ktoré boli vydané vo forme patchov). smile

91 (edited by loktibrad 2019-11-13 18:42:02)

Slavik wrote:

Dnes pridávam predposledný  opravný balík (patch) č. 5.
Opravuje 2 chyby, popísané halfspiderom v tomto vlákne.
Vopred ďakujem za spätnú väzbu, či je oprava korektná.

V sobotu by som chcel opraviť ešte poslednú chybu (vyhľadávanie položiek zo zoznamu písaním - v okne Nová transakcia) a vydať ako posledný patch č. 6.
Ak bude tento patch korektný, v nedeľu 17.11.2019 môže vyjsť stabilná verzia 2.4.3 (tvoriaca všetky opravy, ktoré boli vydané vo forme patchov). smile

Z dvoch chyb, ktore su tam testovane, vo 2.4.2.4
1/chyba  sa neprejavila
2/ otvara to okna aj po dosiahnuti sumy. Imho korektny stav, ktory by mal byt.

Z dvoch chyb, ktore su testovane, vo 2.4.2.5
1/ chyba sa neprejavila
2/ okno sa prestane otvarat po dosiahnuti sumy.

Co sa mna tyka, nemam k tomu nejak vyhraneny postoj, ale mne viac vyhovuje fungovanie vo verzii 2.4.2.4. Napr. uctujem nakup a zaplatim ho dvojako. Hotovostou a listkami, alebo listkami a uctom, ci hotovostou a uctom. Takze vo viacnasobnej transackii sa da nahodit len jeden ucet a po dosiahnuti danej sumy vidim, ze sa suma vyrovnala, ale aj tak pokracujem v uctovani dalej. Ked to ulozim, potom len selektujem vybrane polozky a dam zmenit u nich ucet. Nevidi sa mi nejak prospesne, aby to skoncilo pridavat automaticky transakcie dosiahnutim sumy. Ved dosiahnutu sumu vidim, tak prestanem uctovat, ale v opacnom pripade v najnovsom patchu musim neustale mackat pridavanie.

Takze odporucam zvazit, ktory postup je uzitocnejsi. Su to len malickosti, nijak zasadne, ale podla je patch5 uplne zbytocny, stav vo 2.4.2.4 je viac vyhovujuci ako v 2.4.2.5.  Testovane na WinXP, systemove farby.

Slavik: Děkuji za patch č.5, vyzkoušel jsem a již to funguje jak má.

loktibrad: K tomu otvírání okna po dosáhnutí celkové částy. Já taky mívám zaplacené nákupy kartou a penězi, ale raději si udělám napřed jeden účet a až ho mám, tak jdu na  další. Takže mě vyhovuje více pokud se již další okno neotevře. Jestli vám víc vyhovoval patch č. 2.4.2.4, tak nemusíte si novější nahrávat, ale mě patch č.5 opravil i chybu č.1, která se umě projevovala. Třeba ve verzi 2.4.3 bude na výběr jestli otevřít po dovršení sumy nebo ukončit.

Ahoj Slávik,
ještě jsem našel jednu věc, byla i v předchozích testovacích verzích, ale nějak jsem to neřešil.
Mám nějaké plánované platby na zítřejší datum 15.11.2019, ale když dám CTRL+Y tak mám ty zítřejší platby již zaškrtnuté k zápisu i pro dnešek, tedy k 14.11.2019. Je to v pořádku?
Podle mě by dneska zaškrtnuté být neměli. Alespoň v předchozích verzích to tam vždy bylo.

Petr

No ...a aby toho nebylo málo, tak jsem našel chybu ve sčítání sumy v okně CTRL+Y dole v zápatí (možná se chyba projevuje i v jiných oknech). Při označení více položek mám dole v SUM naprosté ptákoviny. Některé položky do SUM nejsou započítány vůbec, některé zase nesmyslně.
Díky za prověření.

Petr M. wrote:

Ahoj Slávik,
ještě jsem našel jednu věc, byla i v předchozích testovacích verzích, ale nějak jsem to neřešil.
Mám nějaké plánované platby na zítřejší datum 15.11.2019, ale když dám CTRL+Y tak mám ty zítřejší platby již zaškrtnuté k zápisu i pro dnešek, tedy k 14.11.2019. Je to v pořádku?
Podle mě by dneska zaškrtnuté být neměli. Alespoň v předchozích verzích to tam vždy bylo.

Petr

Mne program oznaci vsetky platby, nielen dnesne podla toho, ako je v nastaveniach programu urcene, kolko tyzdnov dopredu sa maju ukazovat v Zapise planovanych platieb - alias CTRL+Y.

Sice mohli by sa selektovat dnesne, ale:
- nie vsetky uhrady a prijmy su zrejme, ze ked su planovane v dany den, musia sa vtedy vzdy aj uskutocnit
- aj ked je planovana platba na urcity den, nemusi sa uskutocnit pre sviatok, nedostatok penazi na ucte a podobne.

Z toho dovodu neni zle,  ak to vybera platby bud vsetky, alebo ziadne a to podla toho, ako je nastavene, kolko tyzdnov dopredu ich ma program zobrazovat.

Co sa tyka chyby so sumarizaciou - skusal si to aj na inej databaze, trebars v deme? Nemas zapnute nejake filtre? Skus ich resetnut pre istotu. Aky mas system, mas tam skin v RQ Money? Ako testujem, zatial som nenarazil na zle scitanie, ako ho popisujes. WinXP, bez skinu, len systemove farby.

Loktibrad: Ty máš tendence reagovat úplně na vše, bohužel v mnoha případech na něco jiného, než zde popisuji já a pak se to tu zapleveluje zbytečnými příspěvky, které musí někdo přečíst.

Dnes vydávam (dúfam že) posledný  opravný balík (patch) č. 6.

Opravuje chyby:
- v okne Plánované platby - sumarizácia všetkých aj zaškrtnutých platieb (avizoval Petr M.)
- v okne Plánované platby - zaškrtnutie len platieb do aktuálneho dátumu (avizoval Petr M.)
- v okne Nová transakcia aj Nový plánovač  - vyhľadávanie položiek zoznamu podľa písmen (avizoval loktibrad)

Pridáva
- v okne Plánované platby - centrálne zaškrtávacie okienko (doteraz malo 2 voľby - označiť/odznačiť všetko). Pribudla tretia voľba (označiť všetky platby len do aktuálneho dátumu).

Veľká vďaka za zaslanie avíza o chybách. Snažím sa ich vždy opravovať čo najskôr (ako mi to voľný čas a ďalšie veci dovolia).
Vopred ďakujem za spätnú väzbu, či sú opravy v tomto patchi korektné.

Petr M. wrote:

PS: opravdu je při odeslání příspěvku nutný takováto antispam kontrola? [([21+28]*2)+2]*10

Mal som za to, že táto antispamová kontrola sa zobrazí len raz pri registrácii užívateľa.
Ako adminovi sa mi pri odoslaní príspevku nezobrazuje žiadna antispam, takže o tom ani neviem. sad

loktibrad wrote:

V testovacej verzii ta zlta funguje zatial lepsie. Uz to vzdy ukaze len jeden zlty pruh a nie viac zltych pruhov ako predtym

Pozeral som ten kód viac krát, nemám tam čo už opraviť. Podľa mňa tam robí šarapatu WinXP (lebo vo vyššej verzii Windows to už funguje OK).

loktibrad wrote:

Z dvoch chyb, ktore su testovane, vo 2.4.2.5
1/ chyba sa neprejavila
2/ okno sa prestane otvarat po dosiahnuti sumy.

K chybe 1:
Opäť nedokonalosť WinXP pri chybe č. 1 (v programe som mal príkaz, ktorý bránil aktualzácii transakcií). WinXP to ignoroval, novšie verzie nie.

K chybe 2:
Okno sa aj v minulých verziách prestalo otvárať po dosiahnutí sumy. Nebudem to meniť, takže to takto ostane (užívatelia sú takto zvyknutí).