Re: 2.4.2

loktibrad wrote:

V minulej verzie 2.4.1 fungovalo korektne, ze po individualnom zapise planovanej platby si pamatalo zaskrtnute platby a neresetlo to vzdy na vsetky platby.

Myslím, že som to v patchi už opravil.

loktibrad wrote:

Kalendar v programe, ukazuje planovane ulohy, sumy. Avsak ziadne podrobnosti. Intuitivne by sa ziadalo po rozkliknuti konkretneho dna, kde vidno nieco naplanovane, aby sa ukazal filtre platieb v dany den na ktory kliknem, s podrobnostami.  Ulahcilo by to dost planovanie, ak je nastavenych dost periodickych platieb.

Beriem to ako veľmi dobrý podnet na vylepšenie do budúcna. Som si vedomý, že okno Kalendár trochu zanedbávam. smile

Ahoj Slávík,
verze test 6 u mě:

- v okne Plánované platby - zaškrtnutie len platieb do aktuálneho dátumu - OK
- v okne Plánované platby - sumarizácia všetkých aj zaškrtnutých platieb - funguje jen napůl - některé platby když je zaškrtnu to do sum částky stále úplně ignoruje. ale vypadá to, že u těch, které neignoruje už správně počítá sumu, což předtím bylo chybné
- bohužel se musím přidat s tím problémem spárovaných plateb. U některých, které jsme zapsal manuálně to vypadá OK, ale u těch, které jsou zapsané z plánovaných plateb stále nefunguje to zažlucení. Nemohu potvrdit, že to je takto ve 100%, ale na první pohled to tak je

Petr M. wrote:

- v okne Plánované platby - sumarizácia všetkých aj zaškrtnutých platieb - funguje jen napůl - některé platby když je zaškrtnu to do sum částky stále úplně ignoruje. ale vypadá to, že u těch, které neignoruje už správně počítá sumu, což předtím bylo chybné.

Priznám sa, tomu popisu nerozumiem. Vieš vyšpecifkovať, ktoré ignoruje a ktoré nie?
Skúšam na mojej databáze - tie plánované platby, ktoré si zaškrtnem, tak mi ich SUM dáva správne. smile
V tomto prípade sa sumarizujú len zaškrtnuté platby (určené na zápis) a nie označené platby (myšou či klávesnicou).

Petr M. wrote:

- bohužel se musím přidat s tím problémem spárovaných plateb. U některých, které jsme zapsal manuálně to vypadá OK, ale u těch, které jsou zapsané z plánovaných plateb stále nefunguje to zažlucení.

Už som tu písal - toto zatiaľ nie je dotiahnuté. Stačí Ti po zápise plánovaných platieb obidva transfery (+ aj -) označiť a ručne spojiť (klávesovou skratkou CTRL+ J alebo cez menu  Prepojiť. Následne bude žltá farba fungovať.

105 (edited by Petr M. 2019-11-16 14:00:04)

Ahoj Slávik,
jeden screenshot vydá za více než tisíc slov.
Nedokážu absolutně identifikovat, čím jsou ty platby, které ignoruje jiné, než ty, které neignoruje.
Děje se tak naprosto náhodně jak u příjmů, výdajů i přesunů.
Prostě některé započítá, některé ne.

Post's attachments

Untitled.png 48.72 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

106 (edited by loktibrad 2019-11-16 14:43:34)

Asi viem, kde budem problem s ratanim sumarov pri platbach cez zapis v CTRL+Y.

Vo verzii 2.4.2.6 to nerata ako hodnoty transakcii, ale kumulativne ako kalkulacka.

T.j., ak mam:
1/ vydaj 20 EUR
2/ prijem 10 EUR
3/ prijem 10 EUR

Tak program rata +20 -10 -10, t.j. vysledok transakcii 0. Ak selektrujem iba 1+2, tak nenapise, ze selekt je 30 EUR, ale napisa +20-10, co je 10.

Malo by sa teda ujasnit, ako spravne by mali byt pocitane tie transakcie. Ci bez ohladu na to, ci je to prijem, ci vydaj, alebo matematicky. Ale pri matematickom to vlastne skor dava bilanciu, ako nejaky sumar transakcii.

Hadam, ze logickejsie by bolo, keby tie transakcie zrataval vsetky bez ohladu na prijem/vydaj. Myslim, ze s presunom to bude podobne, este som presun netestoval.

DOPLNENIE:

takze, testoval som aj presuny a rozdiel je v tom, ze

verzia 242.5 zratava vsetko bez ohladu na typ /imho spravny postup/
verzia 242.6 to zratava ako kalkulacka, takze vysledkom neni sumar transakcii, ale matematicka operacia scitania a odcitania.

DOPLNENIE2:
ak nad tym clovek uvazuje, tak v okno zapisu planovanych platieb CTRL+Y, je vlastne celkovy sumar asi kontraproduktivny, ak to ma zratavat akymkolvek sposobom vsetko do jedneho narastajuceho cisla, alebo matematicky ako kalkulacka, kde je to este viac matuce.

Logicky by to tam chcelo v danom okne dole dorobit skor miesto celkoveho sumaru: samostatne sumar prijmov, sumar vydavkov, sumar presunov a pripadne mozno este sumar bilancie prijmy - vydavky. Oba sposoby, akym rataju verzie 242.5 a 242.6 su v konecnom dosledku matuce, ak ma niekto planovane prijmy, vydavky i presuny.

Alebo..... dorobit tam filter, alebo zaskrtavatko a tam si prepnut vydavky, prijmy, presuny, alebo vsetko, pripadne si oznacit, ze chcem filtrovat zobrazenie iba prijmov a vydavkov. A tam uz budu sumare davat logiku. Lebo inak ani jeden zo sposobov neukazuje nejak pouzitelne cisla a su to vzdy zratavane hrusky s jablkami.

Všade v programe odčítavam od príjmov (napr. + 10) výdaje (- 25), takže výsledok SUM = -15.
Logicky by to malo byť aj v okne Plánované platby (môj názor).
Pre mňa bude len ľahšie, ak to nemusí program v okne Plánované platby prepočítavať (či už zaškrtnuté alebo všetky plánované platby). smile

108 (edited by Petr M. 2019-11-16 15:23:24)

Loktibrad v tom dělá opět podle mě zbytečný guláš.

Ano, správně je samozřejmě jak píše Slávík SUM ve stylu +- transakcí:
(napr. + 10) výdaje (- 25), takže výsledok SUM = -15.

Nic jiného ani nečekám z hlediska účetního. V předchozích verzích aplikace (myšleno 2.3.x) to tak fungovalo bez problémů. Ten problém, který popisuji je až od verze 2.4.x.
Někde se ale muselo něco změnit, protože mě to teď opravdu počítá špatně (pokud vůbec viz. obrázek). Jen bych rád, aby to fungovalo jako v 2.3.x, což teď není. Rád pomohu s hledáním té chyby, jen nevím, kde začít.

Petr M. wrote:

Rád pomohu s hledáním té chyby, jen nevím, kde začít.

Vďaka za pomoc, teraz je to už len na mne. Robím na tom.

Verím, že opravný balík (patch) č. 7 teraz správne zobrazuje hodnoty v okne Plánované platby.

Petr M. wrote:

Loktibrad v tom dělá opět podle mě zbytečný guláš.

Ano, správně je samozřejmě jak píše Slávík SUM ve stylu +- transakcí:
(napr. + 10) výdaje (- 25), takže výsledok SUM = -15.

Nic jiného ani nečekám z hlediska účetního. V předchozích verzích aplikace (myšleno 2.3.x) to tak fungovalo bez problémů. Ten problém, který popisuji je až od verze 2.4.x.
Někde se ale muselo něco změnit, protože mě to teď opravdu počítá špatně (pokud vůbec viz. obrázek). Jen bych rád, aby to fungovalo jako v 2.3.x, což teď není. Rád pomohu s hledáním té chyby, jen nevím, kde začít.

Ano, napriec verziami to bolo rozne a tak isto to bolo uplne ine medzi 242.5 a 242.6.

"Komplikujem" to z jedneho dovodu. Skus pouvazovat, naco ti je prakticky uctovne hladisko? Budes snad uctovat saldo transakcii, ktore budu zauctovane a to saldo sa bude este menit? Nebudes. Nema to zmysel. Ta hodnota je tam iba informacna.

Ze tam mam planovany prijem 10 a planovany vydaj 10, znamena, ze celkovo je tam 0. K comu mi je informacia, ze mam transakcie v hodnote 0??? K nicomu.

A teraz zacni uvazovat prakticky - z praxe:

- chces vediet, ci mozes z uctu uvolnit urcite prostriedky v blizkej dobe. Vies kolko mas na ucte a vidis, ze planovane vydaje maju urcitu hodnotu. S touto hodnotou mozes uz narabat pri vypoctoch, kolko penazi mozes uvolnit. Planovane prijmy sa nemusia predikovat presne, lebo nemusia nastat vobec, alebo nie v danej vyske, ci v dane obdobie.

Takze prakticky dolezita hodnota je, kolko vydajov tam mas v plane na uhrady, ako to, ze bilancia je 0. Uved prakticky priklad vyuzitia bilancie prijmov, vydajov a prevodov pri planovanych platbach.... Mozno taky mas a budem rad, ak sa dozviem, ake je jeho prakticke vyuzitie.

Prave preto som navrhoval zmenu, ze to uctovno-matematicke hladisko je imho len zbytocnost, zatial co nejake sumare samostatne pre prijmy, vydaje, ci prevody, maju prakticke vyuzitie.

Je na Slavikovi, aby si zvazil, ci to chce takouto informacnou hodnotou vylepsit, alebo ma ine priority a necha to tak ako to je, kedze selektivne sa da k tym udajom dostat. Ale nic to nemeni na tom, ze sumar sumarov planovanych prijmov, vydajov a transferov je miesanie hrusiek, jablk a sliviek.

Ahoj Slávík,
hlásím, že Patch 7 to vyřešil a opět jsou počty v SUMě v pořádku. Moc díky za super práci. Za mě tedy krom těch žlutých řádků vypadá vše v pohodě, ale ty žluté řádky mě osobně netrápí.

Loktibrad: pokud jsi to celé nepochopil, je zbytečné to dále komentovat.

Petr M. wrote:

Patch 7 to vyřešil a opět jsou počty v SUMě v pořádku.

Vďaka za správu, Petře, som rád, že som to konečne vyriešil.
Aktuálne ešte opravujem jednu chybu v Plánovacom kalendári, ktorú som našiel (nezobrazujú sa korektne presuny naplánované na jeden deň) - či už v minigrafe alebo v danom dni. Takže vydanie ostrej verzie odkladám na budúci týždeň... sad

Patch 7 - okno Nová transakce, jak v systémových barvách, tak v barevném potahu Smokey quartz kamri: POPIS - nedoplňuje po zadání písmena klávesnicí, ostatní doplňuje.

pejzlmiloslav wrote:

Patch 7 - okno Nová transakce, jak v systémových barvách, tak v barevném potahu Smokey quartz kamri: POPIS - nedoplňuje po zadání písmena klávesnicí, ostatní doplňuje.

Neni to nahodou v nastaveniach len vypnute?

Neviem, ako dalsim ludom, ale mne to na starom WinXP v popise vyhladava - ak mam zapnute v nastaveniach v Program/Transakcie/Hladat polozku zoznamu, pomocou pisania (nastavit cas na pisanie v milisekundach).

116 (edited by pejzlmiloslav 2019-11-19 17:16:12)

Ve verzi 2.4.2 (stabilní) nemám nic zapnutého ( návod loktibrad) a doplňování řádku Popis a všechny ostatní dle prvního písmena zadaného klávesnicí v okně Nová transakce funguje.
Ve verzi 2.4.2.7 patch (testovací) nemám nic zapnutého, dle návodu výše a kolonka popis po zadání prvního písmene klávesnicí v okně Nová transakce nefunguje. Ostatní řádky v tomto okně fungují.
Pokud provedu zaškrtnutí Hledat položku seznamu pomocí psaní, doplňování začne fungovat, ale není to ono, nefunguje to přesně, jako u stabilní verze. Win 10.

Podarilo sa mi konečne opraviť chybu v Kalendári - teraz by sa mali zobrazovať plánované platby (najmä presuny) v Kalendári korektne. Súčasne som v kalendári vylepšil dve veci:
- pridal som do filtra aj zoznam Mien (doteraz bol iba zoznam Účet). Keď boli rôzne meny, dávalo to za jeden deň nezmyselné súčty rôznych mien. Teraz si môže užívateľ vybrať len jednu menu a tam sledovať údaje v kalendári.
- pri prejdení myšou ponad transakciu sa zobrazí v samostatnom okne zoznam platieb pre daný deň (každý typ osobitne).

Z kalendára som na záver odstránil minigraf, ktorý mne osobne nebude chýbať (nie som si istý jeho vypovedajúcou schopnosťou). smile Ak sa mýlim, opravte ma.
Rovnako som vzhľadom na problémy so skinmi ako takými (nepravidelne mi hlásili chybové hlášky), tieto z programu napokon radšej úplne vypustil a nechal som len dve voľby vzhľadu - systémový (Windows) a vlastný jednofarebný vzhľad. Mrzí ma to, lebo mne osobne sa tieto skiny dosť páčili - nechcem ich však do programu presadzovať za každú cenu, obzvlášť ak spôsobujú zvláštne chyby a spomaľujú celý chodu programu.

Prosím o otestovanie posledného opravného balíku - patch č. 8.

Já se přimlouvám za skiny, mě vyhovovaly a velmi se mi líbyly. Slavik, určitě se jich nevzdávej a jistě se ti podaří je do budoucna vymakat. Jinak patch č. 8 u mne bez problému.

Miloslav, vďaka za info i názor. Na tie skiny potrebujem viac času (na hľadanie chýb), dúfam, že ich čoskoro do programu doplním.