Topic: Navrh na vylepsenie - Zahrnut docasne vsetky ucty

Mam navrh na zvazenie pre male vylepsenie programu. Kedze casto pouzivam prepinanie medzi archivnymi uctami a normalom, na oddelenie evidencii, zisla by sa jednoducha a lahka funkcia pre lavy panel s filtrom.

Mohla by tam byt kolonka/zaskrkavatko pre lavy panel filtrov: Zahrnut alebo zapnut vsetky ucty.

Docasne by to zaplo vsetky archivne, ci pasivne ucty a clovek by v nich mohol vyhladavat.

Ak chce totiz niekto vyhladavat v celej evidencii archivnych uctov a ma dost uctov, musi ich vsetky oznacit ako aktivne..... co je dost neprakticke.

Takto by to zaplo docasne vsetky ucty povedzme do ukoncenia programu, alebo vratenia odskrtnutia volby z laveho panelu filtrov.

Bola by to programatorsky asi len mala zmena, ale dost by to ulahcilo pracu s viacero archivnymi uctami a vyhladavanim.

Re: Navrh na vylepsenie - Zahrnut docasne vsetky ucty

loktibrad wrote:

Mam navrh na zvazenie pre male vylepsenie programu. Kedze casto pouzivam prepinanie medzi archivnymi uctami a normalom, na oddelenie evidencii, zisla by sa jednoducha a lahka funkcia pre lavy panel s filtrom.
Mohla by tam byt kolonka/zaskrkavatko pre lavy panel filtrov: Zahrnut alebo zapnut vsetky ucty.
Docasne by to zaplo vsetky archivne, ci pasivne ucty a clovek by v nich mohol vyhladavat.
Ak chce totiz niekto vyhladavat v celej evidencii archivnych uctov a ma dost uctov, musi ich vsetky oznacit ako aktivne..... co je dost neprakticke.
Takto by to zaplo docasne vsetky ucty povedzme do ukoncenia programu, alebo vratenia odskrtnutia volby z laveho panelu filtrov.
Bola by to programatorsky asi len mala zmena, ale dost by to ulahcilo pracu s viacero archivnymi uctami a vyhladavanim.

loktibrad, nápad to nie je zlý. Musím ale zvážiť viacero okolností (či je panel filter na to vhodný, či by to nebolo lepšie použiť v zozname účtov, ako to vypnúť a pod.). Hlavne aby z toho nebol zmagorený užívateľ, že vidí účty, ktoré by normálne nemal vidieť (ak omylom zapne túto funkciu). Je to na hrane, či to vôbec použiť.
Budem rád za pripomienky od iných užívateľov, čo si o tom myslia.

Beriem to tak, ze z popisu toho zaskrtavatka bude jasne o co ide, ked sa to dobre pomenuje.

Napr.  "docasne aktivovanie vsetkch uctov"

Umiestnenie napr. na spodku predneho laveho panela, by to robilo rychlo dostupne.

Staci si predstavit jedno - za roky pouzivania vznikaju a zanikaju ucty. Clovek, ak vytvara a uzatvara ucty, bude ich mat vela a je problemove ich potom aktivovat a deaktivovat po jednom a pri spatnom deaktivovani, zase sa bat, ci clovek vyplo vsetky tie, co maju byt archivne.

Alebo - ak clovek pouziva archivny ucet, len ako evidencny aj s hodnotami, ale ten ucet nema ovplyvnovat celkove hospodarenie. Potom ho da ako aktivny, ked s nim chce pracovat a ako archivny, ked dopracuje.

Slusne by to zdvihlo efektivitu programu a jeho pouzitelnost. Ale prehladnost by ostala zachovana, kedze tam bude napisane, ze ide o docasne zapnutie vsetkych uctov. Po vypnuti aplikacie, alebo vypnuti skrkatka, by sa to vratilo do normalu. Aj keby to covek zapol, nema sancu byt dlhodobo pomyleny /kedze sa mu to vypne po zatvoreni aplikacie/.

Bolo by to omnoho efektivnejsie jednak pre historicke prehladavanie napriec vsetkymi udajmi, ale aj pre bezne kazdodenne pouzitie pre cisto evidencne udaje, nesuvisiace s hlavnym uctovnictvom /alebo ciastocne suvisiace/.

Osobne by som bol za umiestnenie na predny panel /podla mna je to prehladne/. Ale uz aj existencia samotna v zozname uctov by bola tiez prinosom /i ked trocha zdrzovania by tam bola pre kazdodenne evidencne pouzitie/.

loktibrad, ja som pochopil Tvoj návrh. Preto som napísal:
Budem rád za pripomienky od iných užívateľov, čo si o tom myslia.

Já osobně pro to nejsem. Připadá mi to dobré spíš pro nějaké firemní účetnictví. Tím nechci říct, že je to špatný nápad.
Miloslav

Neni problem mat ako sukromna osoba desiatky uctov /nie vsetky fyzicke/ a pri dlhorocnom pouzivani niektore prestanu plnit svoju funkciu a stanu sa archivne /avsak evidencne/.... Na firemne uctovnictva je iny druh software, ktory sa udrziava aj s legislativou a vykazmi.

Jedna sa ozaj iba o malu zmenu, ktora by kludne mohla byt aj v tom zozname uctov. Ved kto to nepotrebuje, by to nepouzival. Alebo ak je velka obava, ze to niekto omylom zapne, tak to staci dat do nastaveni programu, aby to resetlo docasne - trebars pri prvom spusteni programu. A napokon pri dalsom spusteni by to uz bolo zase spat deaktivovane... Ale pri dlhodobom pouzivani by to bola citelna pomoc pre archivne ucty.

Já už jsem si zvykl, že když jednou za čas potřebuji vlézt do starého účtu, tak si ho dočasně manuálně zaktivním.
Tím neříkám, že je to špatný nápad, jednou za půl roku bych jej využil, ale možná někdo s archivními účty pracuje výrazně častěji.