Topic: posouvání datumu u trvalých plateb

Ahoj Slávik,
měl bych jeden návrh .... pro mě osobně z každodenního života.
Mám několik účtů, na každém několik trvalých příkazů napříč celým kalendářním měsícem a trochu bojuju s posouváním datumu u plateb s ohledem na víkendy a státní svátky.

Standardně mám nastaveno, že v případě svátků apod. se má datum platby u trvalých plateb posounout o den dříve, což je fajn ....
ALE pouze u plateb, které jdou mezi různými bankami. Tam totiž opravdu dochází k provedení příkazu mimo ty víkendy a svátky.
V případě, kdy mi ale platba jde v rámci jedné banky, tak se samozřejmě ten konkrétní příkaz provádí i o víkendu. A tady narážím na to, že si neustále musím u spousty plateb přenastavovat faktické datum provedení na ten správný den, kdy mají proběhnout, pokud to vychází na víkend.

Takže mám návrh. Bylo by možné, abych si při zakládání trvalých plateb, případně jejich editaci mohl zaškrtnout nějaké políčko, které by zapříčinilo, že se mi platby pro takový trvalý příkaz vygenerují opravdu na ten správný den D a nikoliv na pracovní den před, nebo po tom dni? Byl by to velký problém? U mě ty intra-bankovní převody jsou cca polovina všech trvalých plateb.

Díky a hezký víkend, Petr

Re: posouvání datumu u trvalých plateb

Keď generuješ platby medzi rôznymi bankami, tak máš zaškrtnutý posun mimo víkendy a sviatky (čo je logické a vyhovuje Ti to).
Keď generuješ platby v rámci jednej banky, čo Ti bráni vypnúť pred generovaním zaškrtnuté políčko posunu u víkendu? V takom prípade nebudeš musieť prestavovať platby na víkend, pretože sa Ti tam rovno vygenerujú...
Ty namiesto takejto zmeny v nastaveniach necháš zaškrtnutý posun generovania platieb mimo víkend a potom ručne opravuješ vygenerované platby naspäť na víkend? Priznám sa, že asi tomu dobre nerozumiem...

Ahoj,
ano, přesně tak. Ono totiž ani jedna varianta není zrovna ergonomická a přepínat nastavení programu mi přijde stejné, jako měnit dodatečně datum u plateb.
No nic, snažil jsem se jen nabídnout vylepšení.

Petře, uznaj sám, že robiť na jednu operáciu dve rovnaké nastavenia, je trochu divné (a pre užívateľa skôr mätúce).

Skôr mi príde jednoduchšie raz si nastaviť spôsob generovanie plánovaných platieb (na víkend resp. mimo víkendu) a potom už nemusíš opravovať vygenerované platby (viacnásobne). Tlačidlo NASTAVENIA máš nablízku vždy pri generovaní novej plánovanej platby.

Ahoj Slávik,

chápu tě, i když myslím, že takto si lze odůvodnit polovinu funkcí v aplikaci.
Už jsem si zvykl, že buď mám klacek pod jednou, nebo druhou novou a dokážu s tím žít, byl to jen návrh wink