Topic: Verzia 3.0

Priaznivcom programu RQ MONEY (a najmä verzie 3.0) odporúčam sledovať môj blog (iba v slovenskom jazyku), kde začínam uverejňovať priebeh prác na novom programe. Články dopĺňam o náhľady obrazoviek (z prostredia Windows aj Linux).
Vaše komentáre (aj tie kritické) sú veľmi vítané.
Slavomír

Re: Verzia 3.0

Myslim, ze je to len zaciatok a treba si urcite pockat na finalnu verziu.

Zatial len zo screenshotov - vizualne sa dobre divalo v starej verzii na opticke rozdelenie riadkov, kde sa striedali 2 farby pre lepsi kontrast. Okrem toho to zanechavalo aj taky privetivejsi dojem programu.

Ako to bude s verziou 3.x? Bude databaza prenositelna z 2.4.1 komplet?

loktibrad wrote:

Myslim, ze je to len zaciatok a treba si urcite pockat na finalnu verziu.

Úplne s tým súhlasím. smile

loktibrad wrote:

Zatial len zo screenshotov - vizualne sa dobre divalo v starej verzii na opticke rozdelenie riadkov, kde sa striedali 2 farby pre lepsi kontrast. Okrem toho to zanechavalo aj taky privetivejsi dojem programu.

Aj keď je to len vizuálny doplnok a v prvom rade mi ide o funkčnosť programu, tento doplnok tam určite bude (aspoň vo Windows verzii). Linux tieto riadky akosi odmieta vyfarbiť, ale veľa času som tomu nevenoval, pretože sa zameriavam na aktuálne dôležitejšie časti programu.

loktibrad wrote:

Ako to bude s verziou 3.x? Bude databaza prenositelna z 2.4.1 komplet?

Dúfam, že áno. Urobím pre to všetko.

Zdravím Slávik, ako som myslím voľakedy ponúkol, rád nejako pomôžem pri testovaní a spätnej väzbe verzie pre MacOS. Dlho sa teším, že raz nebudem musieť používať RQ Money formou  "windows" verzie zbundlovanej pre MacOS ale priamo vo verzii portovanej na Mac. [:)].

albertoto wrote:

rád nejako pomôžem pri testovaní a spätnej väzbe verzie pre MacOS.

Ďakujem za pomoc. Dá sa Ti nainštalovať Lazarus so všetkým, čo k tomu treba?
Keď budeš mať funkčné prostredie Lazarusu, viem Ti poslať aktuálne zdrojové kódy na skompilovanie pre MacOS... smile
Má to ešte ďaleko do nejakej prvej testovacej verzie, ide skôr len o vyskúšanie funkčnosti pre MacOS...

Dá sa Ti nainštalovať Lazarus so všetkým, čo k tomu treba?

Je fakt, že nie som vývojár a nepíšem aplikácie. Keď som zistil, čo všetko musím nainštalovať, trochu mi opadol optimizmus...

Ale aktuálny výsledok: Mám Lazarus s doinštalovaným Compilerom, FPC sourcammi (tie vyžadovali inštaláciu celého vývojového jabĺčkového prostredia Xcode s Command Line Tools-ami , čo je asi 8-9 GB stiahnutých inštalačiek). Okrem debuggera. Potrebujem ho?
Printscreen stavu inštalácie je TU

Priznám sa, že netuším, čo všetko treba na nainštalovanie Lazarusu na MacOS. Pre Windows aj Linux stačí obyčajný Lazarus s FPC (a zrejme aj FPC-SRC). To spolu nemá viac ako 335 MB (viď stránka na stiahnutie). Na tej stránke je to aj s návodom.
Tie 8 - 9 GB dodatky sú podľa mňa voliteľné (a nie nevyhnutné).
Podľa screenshotu to vyzerá, že Lazarus je pripravený, stačí už len písať programy a potom kompilovať ... smile

8 (edited by albertoto 2018-09-07 09:11:05)

Inštalácia FPC k Lazarusu bola neoblomná. Nešla ďalej, kým vraj nebudem mať nainštalovaný Xcode yikes. Nevadí, neriešme. Je to pripravené smile.

OK, ozvem sa cez e-mail.
Ďakujem za pomoc.