Topic: Klávesové skratky

Ahoj Slavomír,
dajú sa niekde zmeniť klávesové skratky používané v programe? Po rokoch som dostal nový notebook a na klávesnici chýba tlačidlo INSERT. A veľmi som zvyknutý na skratku Ctrl + Ins....Ďakujem

Re: Klávesové skratky

Ahoj Brano,
klávesové skratky sa v programe nedajú (zatiaľ) zmeniť.
Možností je viacero:

• používať príkazy myšou (v hornom paneli nástrojov to ide celkom rýchlo)

• používať klávesy trochu obtiažnejšie - vyvolať menu (kontextovú nápovedu) a z nej vybrať daný príkaz daným klávesom

• reklamovať notebook (pre chýbajúci kláves Insert) wink

• počkať, kým neimplementujem do nastavení ovládanie klávesových skratiek (to bude asi na dlhšie).

Dík za odpoveď, tohto som sa bál sad ....jasné, na vyvolanie príkazu používam trackpad/myš no je to veľmi nepríjemné...v práci mám externú klávesnicu, takže to ide...
budem držať palce nech verzia 3.0 je čoskoro tu...nejaký aspoň približný termín vydania? Aspoň rok big_smile

Skončila jeseň a s tým aj práca v záhradke či pri včelách. Víkendy mám KONEČNE voľnejšie, takže po troške pracujem na dvoch verziách súčasne:

• v2.4.2 - pokračovanie v2.4.1, robená v Delphi (programovací jazyk Pascal). Opravujem drobné chyby + pridávam drobné vylepšenia. Mohla by vyjsť začiatkom budúceho roka (včítane verzie pre MacOS X - ak budú hviezdy v dobrej konštelácii).

• v3.0.0 - úplne nová, robená v prostredí Lazarus (programovací jazyk Pascal). Tu je práce ešte veeeľmi veľa. smile Vydanie je v nedohľadne.