Topic: Verzia 2.4.2

Pozdravujem všetkých verných priaznivcov programu RQ Money!
Dokončievam testovaciu verziu 2.4.2, tak som si povedal, že by nebolo do veci trochu bližšie popísať, čo sa od poslednej stabilnej verzie 2.4.1 zmenilo. Ospravedlňujem sa za dlhé čakanie (cca 2 aj 3/4 roka), ktoré bolo spôsobené viacerými udalosťami (ktoré tu teraz nebudem rozoberať). Poďme radšej k pripravovanej testovacej verzii 2.4.2.

Uvediem všetky zmeny, na ktoré si spomeniem:

 • Opravy chýb - viac menej boli len menšie, ale bolo potrebné ich vykonať. Na vývoji programu som robil po celý ten čas, ale veľa krát len po troške, takže si už nepamätám všetky tie drobné opravy, ktoré som priebežne opravoval (vďaka vašej pomoci)

 • okno Nastavenia - do novo vytvorenej záložky "Transakcie" pribudli

  • nové bezpečnostné prvky - užívateľ si môže nastaviť, či môže pridávať, opravovať alebo mazať transakcie po určitom čase

  • menšie funkcie ako Automatické rozbaľovanie zoznamov (je vhodné mať zaškrtnuté, ak namiesto myši vyberáte z ponuky klávesnicou) či Vyhľadávanie položky zoznamu po napísaní prvých písmen položky

  http://www.rqmoney.eu/img/v242/frmNastaveni.jpg

 • nový zoznam Externé odkazy - slúži pre vloženie internetových odkazov, ktoré vám budú slúžiť napr. na rýchle spojenie s bankou (napr. kvôli výpisom z účtu), centrálnou národnou bankou (kvôli kurzovému rozdielu), ale môžete tam vložiť akékoľvek odkazy na obľúbené stránky. Výhodou je použitie vlastných klávesových skratiek, takže po ich stlačení sa vám automaticky otvorí internetový prehliadač s danou stránkou.
  http://www.rqmoney.eu/img/v242/mnuExterneOdkazy.jpg http://www.rqmoney.eu/img/v242/frmExterneOdkazy.jpg

 • vylepšený plánovač - prehľadnejšie okno pre prácu s vygenerovanými plánovanými platbami
  http://www.rqmoney.eu/img/v242/frmPlanovac1.jpg http://www.rqmoney.eu/img/v242/frmPlanovac2.jpg

 • vylepšené okno Pripravované platby - oproti pôvodnému oknu, umožňuje zmeniť/opraviť všetky polia (a nie len sumu či dátum ako predtým)
  http://www.rqmoney.eu/img/v242/frmPripravovanePlatby.jpg

 • zmena celkového dizajnu - namiesto vlastného farebného odtieňa je v celom programe použitý tzv. "poťah" (z angl. skin), ktorý je jednotný pre každé okno (formulár). Rozdiel môžete vidieť napr. na okne "O programe"
  http://www.rqmoney.eu/img/v242/frmAbout_241.jpg http://www.rqmoney.eu/img/v242/frmAbout_242.jpg

V prípade, že si ešte na niečo spomeniem, doplním to sem.

Testovaciu verziu 2.4.2 predstavím asi až v septembri 2019. Dovtedy prosím o trpezlivosť.

Re: Verzia 2.4.2

Pridám ešte novinku, ktorú aktuálne dopĺňam do programu:

 • Import bankových výpisov vo formáte OFX. Ide o tzv. formát Open Financial Exchange, ktorý ponúkajú aj naše i zahraničné banky (u nás viem o Fio banke či Tatra banke), prípadne aj mobilné aplikácie.
  Budem rád, ak sem doplníte ďalšie naše banky či konkrétne mobilné aplikácie, ktoré tento formát výpisu bankového účtu poskytujú pri exporte údajov.


  OFX formát je v podstate verzia výpisu bankového účtu alebo platobného príkazu, ktorý sa dá čítať bežným textovým editorom (ktorý zvláda XML formát smile).

  Prikladám náhľad obrazovky:
  http://www.rqmoney.eu/img/v242/importOFX1.jpg


  http://www.rqmoney.eu/img/v242/importOFX2.jpg