1 (edited by loktibrad 2019-11-26 16:02:44)

Topic: 2.4.3

Zatial najdena iba drobna chybicka, ked je nastavene ukladanie filtrov. Tyka sa funkcie "Nastavit vsetky naposledy pouzite filtre".

Nastavim si mesiac napr. November 2019. Ked program zavriem, prihlasi ma to spravne nastavene na Novembri. Ak vsak prekliknem napr. miesto mesiaca na Den, kludne mozem medzi nimi prepinat a zobrazuje to spravne bud Den, alebo November. Ked teda nastavim filter na Den a zavriem program, tak po spusteni uz v mesiaci je nastaveny Januar 2019.

Re: 2.4.3

loktibrad, vďaka za info. Cez víkend sa na to pozriem a opravím.

Nova chybicka - pri zadavani udajov cez viacnasobnu transakciu F2 je vlavo ucet. Nefunguje v nom vyhladavanie podla pismen. Po stlaceni pismena sa filter uctov zavrie. Na jednoduchej transakcii F1 je rozbalovanie uctov s vyhladavanim OK.

4 (edited by pejzlmiloslav 2019-12-02 10:41:05)

U mne se tyto chyby neobjevují, program funguje bez problému. Podle popisu loktibrada, po uzavření programu a znovu spuštění naskočí aktuální datum, což je myslím v pořádku, pokud mám nastaveno také - vždy nastavit aktuální datum ve filtru. Když toto zaškrtnutí zruším, po spuštění program zobrazí filtr dle nastavení, jak měsíc, tak den. Vyhledávání dle písmen bez závad.
OS W10 HOME
TYP SYSTEMU 64
VERZE 1909
BUILD OS 18363.476

5 (edited by loktibrad 2019-11-30 18:05:22)

Na rovnakom hardware som nabootoval rozne systemy:

Windows XP-32bit SP3 x86           - obe chyby sa prejavuju.
Windows 10-x64 ver 10.0.10586  - obe chyby sa prejavuju.
Windows 8-x64   ver   6.2.9200    - obe chyby sa prejavuju.

Bez ohladu na nastavenie, ci mam zaskrtnute vzdy nastavit aktualny datum vo filtri, chyby sa prejavuju - ak program ukoncim-zavriem aj  s filtrom, kde je tabulator nastaveny na mesiac a rok, vtedy korektne po spusteni a otvoreni databazy zobrazi ten isty mesiac a rok. Pokial je zapnute nastavit vzdy aktualny datum vo filtri, prepne sa na druhy tab, kde nastavi sa na aktualny datum, ale ked prepnem na tab do filtra mesiac a rok, uz tam nesvieti posledny aktualny mesiac, ale januar 2019.

Vyskusal som to aj na demo databazach, robi to rovnako. Resetoval som aj inicializacny subor, detto.

Potvrdzujem obidve chyby. Opravil som ich, budú dostupné pri najbližšej testovacej verzii.

7 (edited by pejzlmiloslav 2019-12-02 16:26:03)

PRO UPŘESNĚNÍ: TESTUJI NA:

WINDOWS 10 HOME - x64 verze 1909
Build operačního systému 18363.476

Ano chyba leden 2019 se projevuje i u mne.

8 (edited by loktibrad 2019-12-04 20:42:25)

Dalsia chybicka:

ked zadavam viacnasobnu transakciu cez F2, tak si program po pridani zaznamu nepamata posledne pouzitu kategoriu. Hadze tam vzdy prvu v zozname.

DOPLNENE - este jedna chybicka, asi to suvisi spolu:

A este v danom menu F2 pri viacnasobnej transakcii - ak je uz nahodeny nejaky zaznam /a neni to ulozene/ a dam kopiu transakcie, urobi chybne duplikat - nehodi tam rovnaku pouzitu kategoriu, ale zase prvu kategoriu v zozname.

DOPLNENE do tretice:
ak dam v danom menu F2 pri viacnasobnej transakcii - ak je uz nahodeny nejaky zaznam, opravu tohoto zaznamu, neukaze tam ulozenu kategoriu, ale hadze tam prvu kategoriu.

loktibrad, za tieto informácie o chybách som vždy vďačný. Cez víkend ich opravím (treba si ale počkať na najbližšiu testovaciu verziu).
Aktuálne prerábam funkciu importu CSV a TXT súboru - doteraz nebolo možné importovať presuny, rovnako sa nedali nastaviť viaceré účty pre import. Verím, že tieto vylepšenia pomôžu viacerým užívateľom.

10 (edited by loktibrad 2019-12-09 19:54:30)

loktibrad wrote:

Dalsia chybicka:

ked zadavam viacnasobnu transakciu cez F2, tak si program po pridani zaznamu nepamata posledne pouzitu kategoriu. Hadze tam vzdy prvu v zozname.

DOPLNENE - este jedna chybicka, asi to suvisi spolu:

A este v danom menu F2 pri viacnasobnej transakcii - ak je uz nahodeny nejaky zaznam /a neni to ulozene/ a dam kopiu transakcie, urobi chybne duplikat - nehodi tam rovnaku pouzitu kategoriu, ale zase prvu kategoriu v zozname.

DOPLNENE do tretice:
ak dam v danom menu F2 pri viacnasobnej transakcii - ak je uz nahodeny nejaky zaznam, opravu tohoto zaznamu, neukaze tam ulozenu kategoriu, ale hadze tam prvu kategoriu.

Upresnenie k chybam. Zda sa, ze tieto chyby sa neprejavuju vzdy. Len ak bola posledna transakcia v zozname transakcii PRESUN.

Pokial bola posledna transakcia v zozname transakcii, prijem alebo vydaj a clovek chce cez F2 pridat hromadnu transakciu, potom sa chyby neprejavia. Ak bola posledna transakcia v zozname transakci PRESUN, chyby sa prejavia. Tak isto staci po transakciach VYDAJ, alebo PRIJEM v F1 bez ulozenia prepnut typ transakcie na PRESUN a uz to v F2 blbne u kategorii ako bolo pisane.

Este raz DOPLNENIE:

zda sa, ze ta chyba sa viaze viac na F1, jednoduchu transakciu. Ak bola robena cez F1 posledna transakcia ako presun a cez F2 sa mohlo aj niekolkokrat pridavat stale PRIJEM, ci VYDAJ, potom pri zadani novej transakcie, je stale u F1 pouzity ako posledny presun a pokial sa ten nezmeni na nieco ine - napr. VYDAJ, ci PRIJEM, tak to stale blbne, ako bolo popisovane.