Topic: Verzia 2.4.3

Dnes bola vydaná verzia programu 2.4.3.
Prináša hlavne dôležité opravy predošlej verzie a drobné vylepšenia v okne Kalendár. Dôrazne odporúčam aktualizovať na túto verziu (hlavne užívateľom verzie 2.4.2). Verím, že táto verzia sa bude viac páčiť a bude menej chybová ako tá predošlá.

Vaše názory či komentáre k programu (aj tie kritické smile), ako aj hlásenia o chybách sú vždy vítané.

2 (edited by loktibrad 2019-12-01 12:59:52)

Re: Verzia 2.4.3

Jeden navrh na mini vylepsenie pohodlia -

pri zapise platieb CTRL+Y - Zapis planovanych platieb - by sa ziadalo dostat sa na podokno PLATBY a upravit ich jednotlivo.

Ano, da sa zavriet okno a ist do planovaca, kde je tato funkcia, ale stacilo by v "Zapise planovanych platieb CTRL+Y" len dole medzi ostatne tlacitka OPRAVIT, VYMAZAT, KALENDAR, NASTAVENIA, vsunut aj PLATBY. Clovek by tak nemusel pri zapise platieb, ak chce nieco zmenit, vyskakovat z toho a spustat podobnu funkciu planovaca, ako sa to robilo este volakedy dost programov v dekade pred koncom milenia.

Neni to nic, bez coho by sa nedalo fungovat, ale bolo by to urcite o nieco pohodlnejsie a predpokladam, ze tam nebude velka narocnost na zmenu.

loktibrad, neviem, či to je až taký dobrý nápad.
Ide o to, že si v okne Zápis plánovaných platieb (CTRL+Y) opravíš nejaké platby ešte pred zápisom. Ako dobre vieš, v tomto okne môžeš aktualizovať všetky polia (dátum, sumu, popis, účet, kategóriu, osobu, partnera a pod.). Nezabúdaj, že do tabuľky Platby sa Ti automaticky (t. j. bez toho, aby si toto okno otváral) z týchto zmien zapíšu len dve polia - dátum a suma (nič iné). Nezávisle od toho, či potom platbu určenú na zápis napokon zapíšeš alebo nie.

Ak potom cez novo pridané tlačidlo PLATBY privoláš okno Platby a niečo tam zmeníš, ako má program aktualizovať okno Zápis plánovaných platieb ? Aktualizácia by totiž stornovala všetky Tvoje zmeny, ktoré si si dovtedy v okne Zápis plánovaných platieb urobil.

Snáď mi rozumieš, čo tým myslím... smile

4 (edited by loktibrad 2019-12-03 17:41:45)

Slavik wrote:

loktibrad, neviem, či to je až taký dobrý nápad.
Ide o to, že si v okne Zápis plánovaných platieb (CTRL+Y) opravíš nejaké platby ešte pred zápisom. Ako dobre vieš, v tomto okne môžeš aktualizovať všetky polia (dátum, sumu, popis, účet, kategóriu, osobu, partnera a pod.). Nezabúdaj, že do tabuľky Platby sa Ti automaticky (t. j. bez toho, aby si toto okno otváral) z týchto zmien zapíšu len dve polia - dátum a suma (nič iné). Nezávisle od toho, či potom platbu určenú na zápis napokon zapíšeš alebo nie.

Ak potom cez novo pridané tlačidlo PLATBY privoláš okno Platby a niečo tam zmeníš, ako má program aktualizovať okno Zápis plánovaných platieb ? Aktualizácia by totiž stornovala všetky Tvoje zmeny, ktoré si si dovtedy v okne Zápis plánovaných platieb urobil.

Snáď mi rozumieš, čo tým myslím... smile

Neviem - napr. reload okna? Alebo reload konkretnych policok platby? Bol to iba taky napad, ak to ma robit problemy, tak kaslat na to.

Inak s planovanymi uhradami ma napadla este jedna vec, ktoru program neriesi. A to su - ciastocne uhrady.

Napr. by pri oprave sumy bolo niekde zaskrtavatko, ci sa jedna o ciastocnu uhradu. Ak by sa to zaskrtlo, tak planovac, by si pridal zvysok sumy do planu - napr. na druhy den, treti den, alebo volitelny den.  Pripadne, by len zapisal uhradu s mensou sumou, ale platba s rovnakymi parametrami /ako rovnaky datum/ a zostavajucou sumou, by ostala v platbach visiet na uhradu.

Ak by sa nezaskrtlao, ze ide o ciastocnu uhradu, bral by to planovac ako plne uhradene, aj keby bola uhradena mensia suma. Pomohlo by to nezabudnut, ze ostava cast sumy este splatit.

loktibrad, viem, že to myslíš dobre, ale opäť Ťa musím odmietnuť. Obávam sa, že to bude pre bežného užívateľa (tým rozumej napr. dôchodcu, matku na materskej či študenta) sťaženie programu. Oni nepotrebujú komplikovaný program, stačí jednoduchý - nahádzať pár výdavkov, k tomu jeden či dva príjmy a "šmytec" smile. Nie každý má čas tráviť nad programom hodiny a detailne si evidovať do posledného centu každú jednu skrutku či rožok.
Úprimne, už teraz mám pocit, že program začína každou novo pridanou funkciou strácať jednoduchosť, ktorou tak vynikal. Ako hovorí klasik - menej je niekedy viac.
Uvítam názory iných užívateľov na takéto návrhy vylepšenia programu.

Slavik wrote:

loktibrad, viem, že to myslíš dobre, ale opäť Ťa musím odmietnuť. Obávam sa, že to bude pre bežného užívateľa (tým rozumej napr. dôchodcu, matku na materskej či študenta) sťaženie programu. Oni nepotrebujú komplikovaný program, stačí jednoduchý - nahádzať pár výdavkov, k tomu jeden či dva príjmy a "šmytec" smile. Nie každý má čas tráviť nad programom hodiny a detailne si evidovať do posledného centu každú jednu skrutku či rožok.
Úprimne, už teraz mám pocit, že program začína každou novo pridanou funkciou strácať jednoduchosť, ktorou tak vynikal. Ako hovorí klasik - menej je niekedy viac.
Uvítam názory iných užívateľov na takéto návrhy vylepšenia programu.

Jednoznačně souhlasím se Slavikem. Mně by úplně stačila první placená verze. Tím jak se dvojková verze stále "vylepšuje" se vlastně znehodnocuje. A myslím si, že i zásluhou Loktibrada. Díky těmto vylepšením se z jednoduchého programu začíná stávat složitý a nepřehledný moloch. Zároveň čím víc funkcí se přidává tím víc se generují i chyby. Tento program jsem si kdysi oblíbil kvůli jednoduchosti, dnes si jej spustím jen abych otestoval novinky, ale jinak s ním už prakticky nepracuji.
Pro Loktibrad: chápu Vaše připomínky k programu a jsem přesvědčen, že jsou přínosem, ale ne pro tento program. Vaše připomínky mají význam při vývoji software o několik "levlů" výše. RQ Money byl jednoduchý program a já bych byl rád aby i jednoduchým zůstal. Vaše připomínky jeho jednoduchost likvidují.

7 (edited by pejzlmiloslav 2019-12-07 12:46:49)

jE MI 70 LET A NAPROSTO SOUHLASÍM S JARYNKEM. ČÍM VÍCE JE PROGRAM "PUNTIČKÁŘSKÝ", TÍM MÉNĚ JE PŘEHLEDNÝ A STÁLE GENERUJE DO NEKONEČNA NĚJAKÉ CHYBY. PO "VYLEPŠENÍ" SE ROZHODÍ NĚCO, CO JIŽ BEZ PROBLÉMU DLOUHO FUNGOVALO. V JEDNODUCHOSTI JE VTIP A SÍLA. JIŽ JSEM TADY JEDNOU ZMIŇOVAL, ŽE PRO NÁROČNÉ A JEŠTĚ NÁROČNĚJŠÍ JSOU JINÉ PROFESIONÁLNÍ PROGRAMY. TENTO SKVĚLÝ PROGRAM RQ MONEY JE PRO OBYČEJNÉ MÉNĚ NÁROČNÉ UŽIVATELE VŠECH VĚKOVÝCH KATEGORIÍ. COŽ JE MIMOCHODEM JEHO VELKÁ PŘEDNOST.

Ak nieco pani tvrdite, tak ktoreze moje vylepsenia Slavik akceptoval, pripadne ktore z nich zneprehladnili system? Ak vobec nejake existuju. Daval som viacero navrhov, ale nepamatam sa, zeby bolo nieco akceptovane.  Prosim, budte konkretnejsi.

Mnozstvo funkcii programu ani nepouzivam, som len jednoduchy uzivatel, co ma len niektore zakladne evidencie trosku podrobnejsie.

A suhlasim s vami, ze niektore funkcie su pre pokrocilejsich uzivatelov a kludne tam byt nemusia. Ale z ineho dovodu - pretoze su prakticky nepouzitelne, nie su dobre navrhnute. Riesia nieco ciastocne a vytvaraju problemy nove. Ine zakladne funkcie zase chybaju a inde sa zase miesaju hrusky a jablka do gulasu.

Loktibrad: co říci na Vaši reakci, snad jen to, že jste víceméně potvrdil moje slova a slova pana Pejzlmiloslav. A dokazovat Vám jak se uplatnily Vaše návrhy na vývoji programu opravdu nehodlám. Jednak proto, že projít všechny Vaše příspěvky by zabralo hodně času, a jednak proto, že si ceny svého času vážím víc, než abych se s Vámi handrkoval o "nesmyslech". To je asi vše co jsem chtěl k tomuto říci, a dál se nehodlám tímto "problémem" zabývat.