1

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Ahoj Slávík,
hlásím, že Patch 7 to vyřešil a opět jsou počty v SUMě v pořádku. Moc díky za super práci. Za mě tedy krom těch žlutých řádků vypadá vše v pohodě, ale ty žluté řádky mě osobně netrápí.

Loktibrad: pokud jsi to celé nepochopil, je zbytečné to dále komentovat.

2

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Loktibrad v tom dělá opět podle mě zbytečný guláš.

Ano, správně je samozřejmě jak píše Slávík SUM ve stylu +- transakcí:
(napr. + 10) výdaje (- 25), takže výsledok SUM = -15.

Nic jiného ani nečekám z hlediska účetního. V předchozích verzích aplikace (myšleno 2.3.x) to tak fungovalo bez problémů. Ten problém, který popisuji je až od verze 2.4.x.
Někde se ale muselo něco změnit, protože mě to teď opravdu počítá špatně (pokud vůbec viz. obrázek). Jen bych rád, aby to fungovalo jako v 2.3.x, což teď není. Rád pomohu s hledáním té chyby, jen nevím, kde začít.

3

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Ahoj Slávik,
jeden screenshot vydá za více než tisíc slov.
Nedokážu absolutně identifikovat, čím jsou ty platby, které ignoruje jiné, než ty, které neignoruje.
Děje se tak naprosto náhodně jak u příjmů, výdajů i přesunů.
Prostě některé započítá, některé ne.

4

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Ahoj Slávík,
verze test 6 u mě:

- v okne Plánované platby - zaškrtnutie len platieb do aktuálneho dátumu - OK
- v okne Plánované platby - sumarizácia všetkých aj zaškrtnutých platieb - funguje jen napůl - některé platby když je zaškrtnu to do sum částky stále úplně ignoruje. ale vypadá to, že u těch, které neignoruje už správně počítá sumu, což předtím bylo chybné
- bohužel se musím přidat s tím problémem spárovaných plateb. U některých, které jsme zapsal manuálně to vypadá OK, ale u těch, které jsou zapsané z plánovaných plateb stále nefunguje to zažlucení. Nemohu potvrdit, že to je takto ve 100%, ale na první pohled to tak je

5

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Loktibrad: Ty máš tendence reagovat úplně na vše, bohužel v mnoha případech na něco jiného, než zde popisuji já a pak se to tu zapleveluje zbytečnými příspěvky, které musí někdo přečíst.

6

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

No ...a aby toho nebylo málo, tak jsem našel chybu ve sčítání sumy v okně CTRL+Y dole v zápatí (možná se chyba projevuje i v jiných oknech). Při označení více položek mám dole v SUM naprosté ptákoviny. Některé položky do SUM nejsou započítány vůbec, některé zase nesmyslně.
Díky za prověření.

7

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Ahoj Slávik,
ještě jsem našel jednu věc, byla i v předchozích testovacích verzích, ale nějak jsem to neřešil.
Mám nějaké plánované platby na zítřejší datum 15.11.2019, ale když dám CTRL+Y tak mám ty zítřejší platby již zaškrtnuté k zápisu i pro dnešek, tedy k 14.11.2019. Je to v pořádku?
Podle mě by dneska zaškrtnuté být neměli. Alespoň v předchozích verzích to tam vždy bylo.

Petr

8

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Ahoj Sláviku, on totiž Loktibrad myslí jinou chybou, než jsem myslel já. Ta mnou reportovaná vlastnost je teď už nyní v pořádku.

9

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

good job ;-)
moc děkuji

10

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

loktibrad: stále evidentně mluvíš o něčem jiném než já a já už nemám sílu to znovu popisovat. takže platí má nabídka.

11

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Ahoj Loktibrad,
to o čem píšeš je v plánovaných platbách už od začátku, ale není to to, o čem jsem psal já. O tom chování co popisuješ vím také, ale s tím už jsem se naučil žít.
Jak říkám, kdyžtak mohu vysvětlit "osobněji".

Petr

12

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Loktibrad: buď se navzájem nechápeme, nebo si opravdu budeš muset znovu přečíst mé příspěvky (neb si Slávik potvrdil tu změnu funkcionality). Někdy se něco opravdu špatně popisuje psanou formou, takže Ti klidně mohu zavolat na telefon, pokud mi pošleš do zprávy telefonní číslo a rád vysvětlím o co vlastně jde (to samé platí i pro Slávika, i když myslím, že on mnou popisovanou situaci pochopil). Protože funkčnost, o které píšu fungovala v programu od roku 2009 kdy jej používám a již nefunguje.
Ano, máš pravdu v tom, že každá aplikace se vyvýjí, ale zde nedošlo k omezení funkcionality kvůli vývoji, ale jen tak. Prostě to, co do teď šlo nyní nejde, není náhrada, ale není ani důvod aby to nešlo. Prostě to jen odteď nejde.

13

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Loktibrad: bez urážky, pokud jsi můj problém nepochopil z předchozích deseti příspěvků, je jakákoliv další diskuse ztráta času. Já si stojím za tím, že pokud aplikace měla od začátku vývoje nějaké chování, na které jsou uživatelé zvyklí, je nesmysl to chování bez zjevné příčiny a důvodu měnit. A zde žádná zjevná příčina ani důvod nejsou. Slávik pouze přesunul editaci položek z bodu A do bodu B, čímž si uživatel nijak nepolepšil, přehlednost je podle mého ještě horší než byla, funkčnost se nezlepšila, ale přineslo to s sebou akorát změny v DB, které omezili funkčnost, která zde byla a fungovala po celou dobu, co aplikace existuje.
Pro mě je teď zásadní, že nemám přehled o plánovaných platbách tak, jak jsem byl zvyklý mít a ta aplikace pro mě tudíž nemá smysl, protože to vyžaduje vést si další evidenci vedle, potažmo dělat úpravy přímo v plánovači plateb, což je drbání se pravou rukou za levým uchem.

14

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

hmmm, OK. finálně vzdávám diskuzi a vracím se doživotně k verzi 2.3.3. Od té aplikace nic jiného nečekám a rád jí budu používat v režimu, jak fungovala 10 let bez dalších omezení.
protože v tomto stavu je to alespoň pro mě nepoužitelné. Nebudu si budoucí změněné platby psát někam vedle do notepadu. Proboha, od toho ty budoucí platby jsou, abych si je přeci mohl definovat dle potřeby, to není žádná mantra, která se jednou zadá do plánovače s tím, že už se nikdy nesmí dopředně změnit.
Tohle je ten základní problém, kdy se po letech bez zjevné příčiny a důvodu začnou měnit funkce, které nějak fungovali a je potřeba to nějak omluvit ještě větší ptákovinou.
Zkrátka, když udělám změnu, tak chci, aby se zapsala. Pokud někdo neví co dělá, tak je nesvéprávný.

15

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Loktibrad. Problém tam je jak jsem ho popsal. Chová se to jinak, než v předchozí verzi. Není možné upravit data a částky v plánovači pro budoucí platby, aniž by je program nezapoměl bez okamžitého zapsání.

16

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Bude to stejné jako předtím ve verzi 2.3.2, ne? Takže kdo už je na to celé roky zvyklý, tak ho to asi nepřekvapí.
Já tedy osobně nikdy neměnil nic jiného, než datum a částku a za toto vrácení zpět bych byl opravdu vděčný.

Mimochodem, předpokládám, že je pro Tebe z hlediska poplatků asi lepší poslat platbu za licenci na Fio, než přes Paypal, že? Jen budu muset vyřešit, jak fungovat s jednou licencí na dvou NB.

17

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

A je možné vrátit to tak, jak to bylo, aby se částka a datum opět ukládali aniž bych ty data rovnou zapsal?
Já takto totiž funguji již roky, mám v plánovači platby, které jsou plovoucí jak částkou tak datumem (kreditky apod.), abych na ně nezapoměl a teprve ve chvíli kdy se dozvím ty údaje si je v Naplánovaných platbách změním na ty reálné hodnoty (třeba několik dní, nebo týdnů dopředu) a pak už jen čekám, až přijde den D a zapíšu je a všechno mám takto v pořádku.
Teď ale tuto možnost nemám, což je pro mě po 10-ti letech krok dozadu a jeho ospravedlnění nevidím (nemyslím technicky, ale prakticky).

18

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Tak to zní velmi rozumně s tou databází a tento počin chválím. Tím se to elegantně celé vyřeší. Mě osobně ani ta cena 10 EUR neuráží, pokud to bude licencováno na databázový soubor.

Ve stávající licenční politice ale stále budu narážet na technický limit toho současného licenčního modelu. Sice dostanu 5 klíčů což je fajn, ale já celý adresář RQMoney synchronizuji spolu s databází přes zmíněny Google Drive což zřejmě vylučuje použití dvou legálně zakoupených klíčů, je to tak? Nebo mohu mít v té složce více klíčů a použije se ten, který zrovna bude na tom konrétním NB vyžadován?

19

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Tak to bych si dovolil oponovat. Já v tom režimu, který jsem poslal používám aplikaci už celé roky a nikdy se to takto nechovalo. Až nyní od nové verze, kdy editace záznamů probíhá v tom pravém okně. Raději jsem si toto na verzi 2.3.2 zpětně vyzkoušel, abych neplácal kraviny.
Do této verze jsem kdykoliv otevřel naplánované platby, změnil údaje, uložil je, odešel z programu a při dalším spuštění tam byly údaje uložené tak, jak jsem je změnil.

Mohl bych poprosit i o reakci na to licencování, protože už jsem vážkách, že se vrátím ke staré verzi aplikace, kde fungovalo vše, na co jsem byl roky zvyklý.

Děkuji, Petr

20

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Zdravím Sláviku,
opět já, ale jiné téma. Možná jsem našel chybu.
Jsem v plánovaných platbách, kliknu na nějakou konkrétní platbu abych jí upravil, změním u ní třeba datum z dnešního dne na zítřejší a uložím záznam. V plánovaných platbách vidím zítřejší datum. Platbu ale nezapíšu a okno plánovaných plateb zavřu.
Otevřu jej znovu a v seznamu vidím to původní datum, tedy ta změna se fakticky do DB neuložila. Stejný problém je i s částkou a předpokládám tedy i dalšími poličky.

Petr

21

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Ahoj Sláviku,
jen abych se zorientoval v té licenční politice. Teď jsem totiž v situaci, kdy díky náhlé absenci nemožnosti zapisovat plánované platby mám rozjetá téměř všechna data.
Kolik klíčů tedy uživatel dostane po zaplacení poplatku? V anglické verzi webu píšeš o 5 klíčích, ve slovenské ta zmínka není.
Kde je tedy pravda a jak to funguje? Nemám problém zaplatit, ale mám problém s pochopení toho, co vlastně za to dostanu a jak budu moct dále fungovat s ohledem na to, co jsem psal v předchozím příspěvku.
Ty totiž nemáš licenční model per use, který by byl logický, ty dokonce nemáš ani per počítač, ale dokonce per disk což je pro mě naprosto nepochopitelné řešení. Větší extrém by už snad bylo jen navázání klíče na konkrétní disk a konkrétní složku.

Děkuji tedy za vysvětlení včetně toho, za jakých podmínek o klíč přijdu (výměna NB, disku, reinstalace, formát disku, apod.?). Nejsem běžný typ uživatele, na druhou stranu nepamatuji, kdy naposledy jsem měl takový problém pochopit licencování SW.

22

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Ahoj Slávik,
to by nešlo. Odmítám s sebou tahat USB klíčenku. Od dob cloudu takovou věci ani jako ajťák nepoužívám už léta. To se vracím o xx let zpátky a odpadá jakákoliv flexibilita typu přijdu, zapnu a pracuji.
Krom toho se pohybuji v nadnárodních firmách, strčit do jejich NB/PC nějaký USB disk se rovná veřejné popravě a vyhazovu (pominu fakt, že to technicky ani nefunguje kvůli omezením).
Takže ano, řešením je buď si zaplatit xx licenčních klíčů a čekat kdy o něj v rámci reinstalace přijdu, nebo vymyslet nějaké řešení odpovídající dnešní době :-D
Problém je v tom, že tyto aplikace by se měli licencovat per user a ne per computer.

23

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Ahoj Slávik,
aha. Tak to potom chápu.
Klíč si rád zakoupím, já s tím problém nemám a říkám to opakovaně, už jsem to tu řešil kdysi mockrát i přesto, že jsme nepoužíval žádné ze zpoplatněných funkcí.
Můj problém je, že synchronizuji aplikaci a databázi přes Google drive mezi NB doma a v NB práci (přičemž v práci coby ajťák měním NB jako ponožky kvůli neustálému testování a ty jsi pokud se nepletu neuměl více NB.
Ono by to možná chtělo více možností té registrace. Svázání s jedním konkrétním HW není šťastné. Celé roky čekám na to, kdy se objeví nějaká alternativa vhodná pro rok 2019. Chápu, že je to práce navíc, ale tohle ubírá na komfortu.
Na druhou stranu, uživatelů, kteří aplikaci používají na více NB/PC asi moc nebude, že? Takže toto omezení spíš omezuje mě, než masy lidí.
Omezením zapisování plánovaných plateb jsi u mě ale zatnul tzv. do živého :-D
Zadarmo klíče nechci, je potřeba, aby lidé platili za odvedenou práci a i já zaplatím - za ty roky je to pakatel (program používám ke své spokojenosti od 1.1.2009). Jen bych rád technicky vyřešil, jak i potom používat aplikaci bez omezení a to doslova.

díky, Petr

24

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Zdravím Sláviku,

1) čeština je už OK. Smazání ini souboru nepomohlo, ale zjistil jsem, že jsem měl ve složce LANG ještě nějaké prehistrické jazykové soubory několik let staré. Možná se to tlouklo. Nechal jsme pouze ty z verze 2.4.2 a následného patche a nyní je to OK.
2) Objevil jsem další věc, nemám licenční klíč, ale při pokusu o zapsání plánované platby mi to vyhodí hlášku, že si mám licenční klíč zakoupit. NIKDY do této chvíle mi to nedělalo. Koukám, že to už dělá i ostrá verze 2.4.2, ty následné patche na to nemají vliv. To mě nyní trápí asi nejvíc, neboť nemohu zapisovat platby, které dříve bylo možné normálně zapsat. Změnila se licenční politika aplikace?
3) okno Plánovač si pamatuje šířky sloupců, okno Naplánované nikoliv. Proč? Bylo by to možné dodělat, prosím?

25

(118 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

OK, beru zpět, nakonec jsem je našel. Nevím, proč se s upgradem na verzi 2.4.2.1 skrylo vše mezi sloupci Popisek a příjemce.
Tak už jen opravit tu češtinu. Ne že by mě to trápilo, ale je to evidentní chybka.

Díky