1

(6 replies, posted in OSTATNÉ)

OK, tak ano, vyřešeno. Problém byl, že jsem nešel přes "Plánovač plateb" a zde dával "Opravit", ale přes Plánovač, tam jsem kliknul na řádek pravým tlačítkem myši (páč jsem čekal asi kontextové menu), vyjel se mi "Seznam plánovaných plateb", já si našel tu aktuální a zde jsem dával "Opravit" - a tady se mi opravila vždy jen ta jedna aktuální. A když jsem jich označil více, tlačítko "Opravit" se zneaktivnělo.

No jo, jsem truhlik smile

Díky za rady!

Martin

2

(6 replies, posted in OSTATNÉ)

Tak ne. Označím platbu, dám Opravit, opravím částku, potvrdím a opraví se jen ta jedna částka, všechny následující mají stále stejnou původní hodnotu.

Od 10.3. mám každý měsíc částku 379 Kč. Když si položku 10.3. otevřu a opravím a uložím na 384, tak 10.3. je 384, ale 10.4. je stále 379 i všechny další položky každý následující měsíc.

Když opravím na 384 10.4., uloží a změní se zase jen ta 10.4., 10.5. a další je stále jen 379.

Mám verzi 2.4.1 na Win10 64bit.

3

(6 replies, posted in OSTATNÉ)

Ahááááá smile Tak to mi nedocvaklo, že se tak upraví i ty následující! Tak jsem to rovnou ani nezkoušel...

Díky moc smile

4

(6 replies, posted in OSTATNÉ)

Zdravím. Jak jednoduše a rychle upravit naplánované platby do budoucna?

V plánovači mám platbu v určité částce do roku 2025. Od letošního března ale chci, aby částka byla jiná.

Takže jdu do Plánovače plateb, tady si rozkliknu konkrétní řádek a... datum od-do je zašedlé a nelze jej editovat.

Tak "Opravit záznam" zase zavřu a na řádek kliknu pravým myšítkem, otevře se historie plateb i do budoucna.
Označím od března všechny následující řádky a chci dát "Opravit", ale to je zase zašedlé.

Tak jak jednoduše od letošního března změnit částku u všech následujících plateb? Když ani nemůžu u záznamu změnit datum DO, abych mohl alespoň nastavit poslední platbu a udělat nový záznam od současnosti do budoucna.

Přece to nebudu dělat po jednom...

Díky, Martin

5

(2 replies, posted in NÁVRHY NA VYLEPŠENIE)

Ano, funguje přejmenování a řadí se dle abecedy. Nevadí mi to, ale kdyby si s tím do budoucna nějak mohl počítat a např. umožnil změnu pořadí např. změnou ID, podobně jako je tomu např. u kategorií plateb, nebyl bych asi proti smile Díky.

6

(2 replies, posted in NÁVRHY NA VYLEPŠENIE)

Dodatečně jsem si vytvořil novou osobu. Nyní při vkládání nové transakce je ona nové osoba po spuštění programu jako první, tedy nastavena jako výchozí a musím ji vždy napoprvé změnit ručně. A to ačkoliv je v seznamu osob moje osoba s ID 1 a nová osoba s ID2. A nikdy s nastavením nové osoby (ID 2) neukončuji program (aby si pamatoval poslední použitou osobu např.)

A editovat, abych já měl ID 1 a nová osoba ID 2 nejde.

Lze to nějak ošetřit nebo to berte jako námět na úpravu do budoucna...? smile

Díky, Martin

7

(5 replies, posted in NÁVRHY NA VYLEPŠENIE)

loktibrad, souhlasím, přesně tak to mám. Nemá smysl mít peníze na účtě, když je na nich naprosto nezajímavý, pokud nějaký, úrok smile

8

(5 replies, posted in NÁVRHY NA VYLEPŠENIE)

AirBank. Při splnění triviálních podmínek platby kartou 1 procento do 100k.

OK, beru v potaz smile

Zdravím. Jsem slabý matematik, takže bych docela uvítal nějakou funkci či řešení následujícího v RQ Money:

Mám dva běžné účty, úročí se ale oba najednou a úroky mi z banky chodí jako jedna suma jen na jeden hlavní běžný účet. Vzhledem  k tomu, že pro výpočet měsíčního úroku se počítá s tím, jak dlouho jaká částka na účtu byla a jestli jde o měsíc se 28, 29, 30 či 31 dny jsem prostě naprosto neschopen si zjistit, jaký úrok na kterém BÚ by byl, kdyby se neposílala společná suma jen na ten hlavní.

Bylo by fajn mít na tohle v RQM funkci pro ruční výpočet úroku. Ne automatiku, protože hodnoty za měsíc zadám třeba až dodatečně, ale abych si mohl např. vybrat v nastaveném účtu časové rozmezí a nechat si spočítat, jaký za něj byl úrok (a ideálně i daň z úročení). Do parametrů bych si asi údaje pro výpočet vepsal sám, protože ty se budou dost asi lišit, hlavně ten úrok.

Otázkou je, jak moc platí stále tohle, ale nemyslím, že by se to radikálně změnilo:
https://www.mesec.cz/clanky/jak-se-v-ba … aji-uroky/

Proč tohle, proboha, řeším? Jednoduše. Mám jeden svůj běžný a druhý společný účet a rád bych, aby na společný šly úroky z toho, co bylo/je společné. Účet je na mě, drahá polovička je disponent.

Co vy na to, místní guruové? smile

Martin

+1 smile

Slavik: Děkuju smile

loktibrad: Pravdu díš, teď jsem si to taky zkusil. jen holt nejsem schopen si pamatovat všechny kategorie a podkategorie, abych je dokázal tak bleskurychle napsat. Většinou tuším, že se to tak nějak jmenuje a teprve během psaní si to upřesňuji. Budu si asi muset přejmenovat některé kategorie na něco praktičtějšího. Třeba takovou "Nejneobdělávávatelnější":D

Mám např. Novou transakci, kde mám nemálo kategorií a jelikož neklikám, používám rád Tabulátor pro přechod na další pole. Takže se "přetabnu" do pole Kategorie, chci danou kategorii vyhledat tak, že např. pokud je kategorie "Nákup", stisknu na klávesnici N a píšu dál -ákup. Čímžto se mi dostane úplně jiné kategorie, protože se vyhledává vždy podle prvního písmena, takže se mi zobrazí kategorie začínající na písmeno P (nákuP). Ano, mohu stisknout první písmeno a pak jet nahoru/dolů kurzorovými šipkami, ale to už rovnou mohu pustit packy z klávesnice a chopit se myši => prostě to zdržuje smile

Bylo by skvělé, kdyby se tedy v Kategoriích, Účtech, Osobách a všude jinde, kde se tohle "našeptání" prvním písmenem používá, dalo vyhledávat postupným psaním.

Skvěle, díky smile

Ahoj.

U nastavených účtů mám napsanou poznámku. Uvítal bych, kdyby se mi mohla nějak zobrazit jednodušeji, než přes samotný Seznam účtů v menu. Např. mám stále viditelné okno Sumarizace se seznamem účtů - tak kdyby se mi třeba jen při najetí myší na název účtu v Sumarizaci zobrazila u kurzoru myši bublina (něco jako u obrázků nastavený <alt="">)

Skousnu ale i jakékoliv jiné řešení, které mi umožní mít poznámku jednodušeji na očích smile

Díky za zvážení,
Martin

15

(1 replies, posted in OSTATNÉ)

Však tobě a tvé famílii také a navíc alespoň dvojnásobek volného času na všechno, na co chceš a potřebuješ smile

Ok, díky smile Jsem rád, že mám světovou banku, takřka brazilskou big_smile

Ahoj, v programu lze nastavit, že když naplánovaná platba spadá na sobotu, neděli nebo svátek, aby se autom aticky vykonala nejbližší předchozí pracovní den, tedy:

Naplánovaná platba vždy na 15. v měsíci, což byla v únoru neděle, RQM tedy platbu předpřipraví na 13.2. a nabídne po spuštěn programu k zapsání.

Nicméně bych uvítal i volbu, aby se platba nabídla k zařazení na nejbližší následující pracovní den. U AirBank mám trvalý příkaz na 15. v měsíci, ale platbu zaúčtovali až 16. v pondělí. Tedy aby mi applikace nabídla zanesení trvalé platby ne ke 13. ale k 16. v měsíci.

Tedy krom voleb Nastavení > Okna > Plánovač > "Přesunou na předchozí den..." také mít volbu "Přesunout na následující den...".

Snad jsem to podal srozumitelně smile

Martin

Slavik wrote:

Verím, že pochopíš moje dôvody.

V pořádku, proti tomu nic nemám. Možná, až se budeš nudit big_smile šlo by přidat do nastavení programu nějakou záložku "Expertní nastavení" smile s možností si některé nedefaultní funkce aktivovat. Ale i tak díky!

19

(1 replies, posted in OHLÁSENIE CHYBY)

Ahoj, pominu-li, že mi aktuální design stránek přijde, jak kdyby byl dělán "na čtverec" a ty jsi jej roztáhl jen na výšku (budí mi to dojem špatného "aspect ratia" smile (ale to je to nepodstatné), tak hlavně je zvláštní chování navigačního hornímu menu - kdykoliv totiž kliknu na jednu z položek, menu se celé zpřehází a je zase jiné:

Na stránce http://www.rq.sk/index.html je menu:
Podpora
História
Tipy a triky
Prevzatie
Príručka
Fórum
Kontakt

Když kliknu na Podpora, menu se změní na:
Popis
História
Tipy a triky
Prevzatie
Príručka
Fórum
Kontakt
PODPORA PROGRAMU

A když na Prevzatie:
Popis
Podpora
História
Tipy a triky
Príručka
Fórum
Kontakt
PREVZATIE PROGRAMU

Aktuální název podstránka se tak kapitálkami zobrazí zcela vpravo a samotné menu se tak o chybějící položku zpřeskládá. Je to matoucí, protože se to horní menu stále mění. Nejsem webík, ale menu by mělo být neměnné a stálé aby bylo přehledné.

To jen rýpnutí k novému roku  lol

PS: A šťastný celý nový i ty příští wink

Docela bych uvítal, aby existovala MOŽNOST si nastavit provázanost typů transakcí, účtů a kategorií. Tedy když přidávám novou transakci Příjem a zvolím konkrétní Účet, tak aby se mi nabízely pouze Kategorie, související s danou transakcí a účtem.

Tedy aby se mi při přidávání transakce na účtu

21

(0 replies, posted in OSTATNÉ)

Od verze RQ Money 2.3.1 přibyla funkce nastavení importu CSV výpisů. Pro ty, kdož mají jako banku mBank asi bude bude při použití této funkce nepříjemným zjištěním, že CSV export u kartových transakcí má chybná data uskutečněných transakcí a kdo ví čeho ještě.

http://www.mbank.cz/forum/thread,238095 … l?scroll=1

A pokud je pravda, že je to záměr (o jehož případných autorech si tak můžeme každý myslet své), tak řešením by pak skutečně mohl být navrhovaný prográmek: mBank CSV Prohlížeč

http://www.mbank.cz/forum/thread,200523 … zec,1.html

Pomocí něj by mělo jít mBank CSV paskvil opravit, přeuložit a následně tedy snad už bez chyb naimportovat do RQM.

//Nejsem autorem prográmku, nemusíte tedy na mě směřovat dotazy k jeho funkčnosti smile Vlákno jsem tu založil jen pro informaci a jako případnou pomoc při podobných zjištěních u mBank CSV exportů.

A díky potřetí, do Nastavení jsem asi naposledy koukal skutečně dávno, protože tam mě, nevím proč, nenapadlo se vůbec koukat v souvislosti s nastavováním ikonek, pozice sloupců a jejich šířky smile

Díky ještě jednou smile

Díky, nenapadla mě nutnost si uložení takovéhoto nastavení nastavovat v Nastavení smile

Ahoj, zase já smile

Také by byla hezká možnost navolit si, které ikonky chci/nechci vidět v hlavním panelu. Ne, že by se mi nelíbily, ale je jich tolika většinu z nich nepotřebuji k používání RQM. A když už potřebuji, tak v tom přehršli barviček lovím a pátrám po tom jednom tlačítku z pěti, které čas od času použiji a než ho najdu, zešedivím a v prach se obrátím...

Díky za zvážení,

Martin