Topic: Jak probíhá platba a následné zaslání licenčního klíče?

Ahoj, mám dotaz: Tenhle program jsem objevila před týdnem. Velice se mě líbí a proto bych ráda přispěla ihned. Jen jsem nikde nenašla, jakým způsobem se k platbě identifikovat - tedy, že mám do zprávy napsat jméno jsem pochopila, ale jak probíhá následná komunikace ohledně licenčního klíče, jsem nikde nenašla. Účet Fio mám, v tom problém není. Jsem z ČR. Děkuji Iva

Re: Jak probíhá platba a následné zaslání licenčního klíče?

Ahoj Iva,
som veľmi rád, že sa Ti program páči. Snažím sa od začiatku, aby bol jednoduchý, ale pritom rýchly, prehľadný a užívateľsky príjemný. Ver mi, stálo ma to však veľa úsilia a času. Program som však dlhé roky robil s chuťou a radosťou...

Na stránkach programu uvádzam, že
     a) program je freeware
     b) po pridaní 2000 záznamov sa zablokujú niektoré funkcie programu
     c) užívateľ, ktorý podporí program sumou 250 CZK alebo 10 EUR získa licenčný kľúč (resp. až 5 ks), ktorý mu odomkne zablokované funkcie.

Kým užívateľ nemá prekročených 2000 záznamov, Licenčný kľúč nepotrebuje (pretože sú všetky funkcie odomknuté). Licenčný kľúč však môžem dať užívateľovi až po prekročení spomínaných 2000 záznamov. Pretože až vtedy sa v programe objaví správa pre užívateľa o zablokovaní niektorých funkcií a o možnosti objednať si Licenčný kľúč. A práve v objednávke sa nachádza tzv. Licenčné číslo (t. j. sériové číslo disku, na ktorom má užívateľ program).
Po vyplnení objednávky (vyplní sa len meno a štát) je potrebné túto zaslať e-mailom na moju e-mailovú adresu. Na základe tejto objednávky, v ktorej je  Licenčné číslo, ja vygenerujem zašifrovaný Licenčný kľúč, ktorý odomkne spomínané funkcie len na danom disku (teda nie na inom počítači).
Ak je platba už vopred uhradená, užívateľovi zašlem licenčný kľúč na základe jeho objednávky ešte v ten deň (resp. najneskôr na druhý deň). Jedine v prípade, keď som mimo domova (napr. na dovolenke), nechám užívateľovi správu, že mu kľúč zašlem o niečo neskôr. Licenčný kľúč zasielam presne na tú istú e-mailovú adresu, odkiaľ príde objednávka.

Zatiaľ som zaslal každému užívateľovi, ktorý program podporil a zaslal vyplnenú objednávku, licenčný kľúč. Tým užívateľom, ktorí ma podporili, ale neposlali objednávku, som kľúč neposlal (pretože som nemal ich objednávku s licenčných číslo disku). Keďže v platbe sa nikde nespomína ich adresa (ani len e-mailová), aspoň touto cestou im ĎAKUJEM.

Už pár krát sa stalo, že užívateľ nemal ešte prekročených 2000 záznamov, poslal platbu (podporu) a pýtal Licenčný kľúč. Keď som mu vysvetlil, ako je to s generovaním, zatiaľ každý reagoval pokojne s tým, že raz sa k tým 2000 záznamom dostane a pošle mi svoju objednávku až potom. Verím, že svoju skoršiu finančnú podporu programu nikdy neľutoval.

Ahoj Slavik  smile  asi tedy Slavomíre smile děkuji za přehledný návod. Jinak příspěvek zasílám po týdnu používání programu. Musím říct, že jsem z něj opravdu nadšená. Jsem účetní a používání několika účetních programů najednou je můj denní chleba. Tvůj program je pro mě velice intuitivní a přehledný. Do dnes jsem si domácí účto vedla několik let v xlsx a přes kontingenční tabulky dělala sumy. Tohle Tvé dílo mě opravdu potěšilo a škoda, že jsem na netu nehledala dřív smile  Zadám do Tvého programu, graficky skvělého a když chci převedu do xlsx a udělám si to, na co jsem léta zvyklá smile Až dosáhnu 2000 položek požádám o licenční klič a zašlu poplatek za klíč. Ještě jednou díky smile a jdu studovat další možnosti na které jsem ještě nepřišla.  Iva

To já bych program také rád podpořil a zaplatil si, ale právě ten trochu

To já bych program také rád podpořil a zaplatil si, ale právě ten trochu "nešťastný" a ojedinělý způsob licencování mě od toho odrazuje.
Chápu snahu autora nějak si ochránit své dílo, ale v roce 2013 mi to přijde trochu zajímavým způsobem ochráněné s ohledem na ten licenční klíč vázaný k disku, ať už je to z důvodu přenositelnosti programu, životnosti disků, ale hlavně konkrétně pro mě styl použití programu.
Samotnou aplikaci mám umístěnou na Google Drive, takže ve finále ji používám z různých míst, kde se přihlásím (cca 3-4 PC). Takže bohužel pro sebe i autora zatím jedu v tom "omezeném" módu, neboť 2000 záznamů jsem již dávno překročil. Platit si 3-4 licence je pro mě opravdu moc, to bych za program zaplatil totiž víc než za Windows, na kterém ten program běží smile

Ahoj Peter,
za jednu podporu (250 CZK alebo 10 EUR) poskytujem 5 licečných kľúčov, čo by bolo pre Teba postačujúce.
Priznám sa, že nemám skúsenosti s Google Drive, takže ak sa v nasledujúcich vetách mýlim, kľudne ma oprav.

Problémom (podľa mňa) je však fakt, že máš aplikáciu aj databázu na Google Drive (GD). A práve Licenčný kľúč sa umiestňuje do adresára, kde je súbor RQMONEY.EXE.
Synchronizáciou dát s lokálnymi PC dôjde k situácii, že nebude tento jeden licenčný kľúč pasovať na všetky počítače.

Riešením by mohlo byť to, že budeš mať na každom PC len aplikáciu (každá bude mať svoj Licenčný kľúč) a na GD bude iba databáza. Dokonca nemusia byť všade Licenčné kľúče, stačí možno na 1-2 najčastejšie používané počítače (resp. tam, kde chceš, aby sa Ti robila záloha dát).

Ahoj Slávik,
děkuji za odpověď. Je fakt, že i takto by se to asi dalo dělat. Ovšem na úkor uživatelského komfortu.

Nebudu mít aktuální soubor s nastavením, v případě nové verze programu jej musím rozkopírovat všude.

Mě by se více líbil nějaký jiný model, než vázat to na disk. Jednak se tím vyhnu faktu, že mi disk (disky) mohou odejít, nebude to mít vliv na komfort aplikace, která spadá do kategorie "Přenositelných" atd.

Napadlo mě jít cestou např. licencování databáze jako takové. Je fakt, že to nebude tak odolné vůči "prolomení", na druhou stranu si nemyslím, že RQMoney by spadal do kategorie programů, které lidé hromadně kradou. Pokud někdo chce zaplatit, spíše tak udělá proto aby podpořil autora, pochybuji, že by někdo warezoval tento program.

Nebudu mít aktuální soubor s nastavením, v případě nové verze programu jej musím rozkopírovat všude.

Práve pre tieto príležitosti je vysoko účinný USB kľúč (fleška). Jeden program (s licenciou) všade, kde ho napojím na počítač.
Databáza môže byť buď na fleške, alebo prístupná na Google Drive.

No .... od dob, co existuje cloud už flashku nepoužívám. Je to zbytečné.
Ale na tom se tu asi neshodneme, trend je jasný a podle mě tento typ licencování je velmi zvláštní a ojedinělý a dokud bude takto fungovat, nemám bohužel pro autora potřebu si zaplatit, protože to u mě nic neřeší a raději oželím dodatečné funkce  roll