1 (edited by loktibrad 2013-11-17 22:55:17)

Topic: Statistiky a rozpocet

V uvode musim povedat, ze RQ Money je skvely, sikovny program. Klobuk dolu.

Mal by som par navrhov na vylepsenie.

Statistiky: Udaje - Intervaly.

Predpokladam, ze vacsina ludi planuje od vyplaty k vyplate a preto by bolo mozno vhodnejsie doplnit aj kagegoriu pre den vyplaty /fixny kazdy mesiac/, pripadne este lepsie variabilny, kedy prisla vyplata. Statistika by tak dostavala presnejsi rozmer.

Uvediem priklad - podla statistiky za jednotlive mesiace som prekrocil rozpocet a som v minuse. Ked vsak pocitam podla obdobia od vyplaty k vyplate, tak som v pluse. Tu vidno, ze to moze dost rozhadzat vysledky....

ROZPOCET: pre planovanie rozpoctu by bol vhodny podobne nastaveny interval /od vyplaty k vyplate/.

Este k rozpoctu - navrhujem doplnit - planovat ropocet s moznostou vyberu na KATEGORIE a to bez moznosti PODKATEGORIE. Pokial mate niekolko zakladnych kategorii/podkategorii, tak stavajuce riesenie je vyhovujuce. Pokial vsak mate niekolko desiatok kategorii /napr. u mna sledujem cca 60 podkategorii/, tak by sa zislo planovat skor na kategoriu, ako podkategoriu, lebo sa velmi zle odhaduje, kolko naplnanovat v podkategorii a rozpocet si potom nedokazem realne naplanovat, respektive nikdy neni dodrzany. Pri evidencii iba na kategoriu by sa to planovalo lahsie, ako pri desiatkach, ci stovkach poloziek planovat niekde po percentach.

Mat vela podkategorii mi vyhovuje, lebo ked ma clovek vela udajov, tak po istom case moze s nimi dobre analyzovat.

Re: Statistiky a rozpocet

- dávam hlas za plánovanie - rozpočet na kategórie
- Otázka: nebola tu nahodená téma Rozpočet. Ten to posledný príspevok Loktibradu mi tu pripomenul.
- možná že sme to riešili niekde inde, Rozpočet na celý rok (presun zostatkov do ďalšieho mesiaca v pláne)

Zdravím. Už nějaký čas používám RQ Money, ale až letos jsem se rozhodl udělat si rozpočet. Narazil jsem na podobný problém jako loktibrad. Zjistil jsem, že při mé struktuře kategorií/podkategorií by byla tvorba rozpočtu příliš časově náročná.
Přimlouvám se proto pro rozpočet na kategorie

Mne to uz sice nepomoze, nebudem menit uctovanie spatne, ale napadlo ma, ze bez zloziteho doprogramovania rozpoctu nanovo by sa dalo elegantne urobit nasledovne:

- vytvorit ku kategoriam a podkategoriam este podpodkategorie.

Ten, kto by mal vela podrobneho sledovania vo vela podkategoriach, by ich mohol definovat na podpodkategorie a tam do detailov sledovat vsetko. Zaroven by podpodkategorie neboli povinne /aby to nepomylilo bezneho uzivatela/. V rozpocte by sa tak planovalo ako doteraz - na podkategorie. Ale clovek by mohol drzat maly pocet podkategorii a velky pocet podpodkategorii zaroven. Umoznovalo by to ako hrube, tak aj detailne uctovanie a zaroven by sa nemusel prerabat rozpocet.

Mne rozpocet nevyhovuje, lebo si detailne tvorim cez Excel vlastny. Jednoducha tabulka s par vypoctami, ktore ukazuju aj stupen minania v danej podkategorii. Na portable fungovanie rozpoctu staci pouzit potom napr. jednoduchy excelovsky editor SPREAD32 a bezna prevadzka v nom funguje OK.