1 (edited by loktibrad 2014-08-15 11:37:47)

Topic: Priemerny denny zostatok do konca mesiaca

Skusal som viacero druhov software na domace uctovnictvo. Aj ked mam ekonomicke vzdelanie, niektore z nich sa zdali malo pouzitelne, neprehladne, alebo tam nieco chybalo. V RQ money je to vsetko take intuitivne a da sa robit ako jednoducha, tak podrobna evidencia a analyzy, statistiky.

Rozpocet a jeho problem sa tu uz riesi, ze je problem pri podrobnej evidencii vobec nieco naplanovat. Ten riesim potom cez EXCEL.

Skusal som rozne aplikacie na Android a jedna slovenska aplikacia, nazvana "Rodinny rozpocet" mala jednu VELMI zaujimavu funkciu.

Myslim si, ze tato funkcia by dost obohatila aj uzivatelov, keby v RQ Money mohla byt tiez.

Po kazdom nahodeni transakcie v dolnom informacnom riadku, by sa prepocitavala polozka /podla zapnuteho filtra, ktora pocita OD DNES az DO KONCA AKTUALNEHO MESIACA, priemerny denny zostatok do konca mesiaca.

Ide o velmi uzitocnu informaciu. Vyskusal som uz mnozstvo SW, ale zatial som nenarazil na tak sikovnu funkciu.

Ukazuje pekne, kolko moze clovek minut z danych penazi denne do konca mesiaca, aby bol na nule. Po kazdej transakcii sa to cislo meni.

Clovek by si tak mohol zapnut filter napr. na niektory ucet, alebo skupinu uctov a ono mu to prerata automaticky, kolko moze denne spotrebovat.

Je to nieco ako automaticky rozpocet, bez rozpoctovania. Funkcia, ktora robi spatnu vazbu nad kontrolou minania financii.

Kedze uz dole v info paneli je uzitocna informacia o priemere, toto by myslim nemuselo byt ani zlozite pridat. Jedna sa len o vypocet priemeru na zaklade poctu zostavajucich dni.

Implementacne jednoduche, ale ma to vysoku pridanu hodnotu. Poriadna megaceresna na torte  big_smile

Kto si chce vyskusat, tu je recenzia

http://www.mojandroid.sk/android-aplika … -rozpocet/

Aplikacia Rodinny rozpocet - sama o sebe neni nic extra, ale ta jej funkcia - to sa v programoch le tak hned nevidi.

Re: Priemerny denny zostatok do konca mesiaca

Ať žije RQ MONEY skvělý program pro běžné domácí účetnictví. Poděkování Slavomíru Svetlíkovi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! big_smile

loktibrad wrote:

Skusal som rozne aplikacie na Android a jedna slovenska aplikacia, nazvana "Rodinny rozpocet" mala jednu VELMI zaujimavu funkciu. Myslim si, ze tato funkcia by dost obohatila aj uzivatelov, keby v RQ Money mohla byt tiez.

loktibrad, verím, že ide o zaujímavú funkciu. Žiaľ, opakovane musím napísať, že aktuálne mám toľko iných vecí, ktoré by som rád do programu dostal, že neviem, kedy sa k tejto funkcii dostanem. Aktuálne mi ide písanie kódu v RQ Money veľmi (ale naozaj veľmi) pomaly. Hlavne užívam dovolenku, relaxujem na záhradke a oddychujem, ako sa len dá (plávanie, hubárčenie, prechádzky, ...), . Verím, že v zime (keď bude viac času na programovanie), to budem veľmi potrebovať. Rád by som program ešte potiahol dopredu.

miloslavpejzl wrote:

Ať žije RQ MONEY skvělý program pro běžné domácí účetnictví. Poděkování Slavomíru Svetlíkovi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ahoj Miloslav, ďakujem za pochvalu. Verím, že program bude ešte dlho žiť (a teda slúžiť užívateľom). smile