26 (edited by loktibrad 2014-11-30 10:45:55)

Re: Verzia 2.3.3

Niekde se vloudila chybicka.

Pouzivam databazu, ktora funguje pre verzie 2.3.2 a 2.3.3 testovacia z 8.6.2014.

Skusal som teraz poslednu testovaciu z dnesneho rana a hned pri otvoreni databazy chyba.

Ked som zaznam odstranil, alebo prepisal mu text, objavil sa dalsi.
Zda sa, ze mu vadi znak " v texte, ale vadi mu aj pri vyhladavani.

Verzie 2.3.2 a starsie - ten znak im v texte nevadil.

Tak isto, ked do filtra textu napisem ten znak uvodzoviek, zhavaruje to s dalsou chybou, aj vo 2.3.2 verziach a starsich. Takze i ked to tam ide zapisat, pre vyhladavanie to neni korektne.  Znaky uvodzoviek "  som bezne pouzival v texte, ale zatial som podla toho nefiltroval.

Post's attachments

chyba2.JPG
chyba2.JPG 15.9 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Re: Verzia 2.3.3

Ah jaj, to bude tým, že ja nepoužívam úvodzovky v popise (potom mi to nevyhodí chybu pri testovaní).
Opravil som to, prosím Ťa, loktibrad, vyskúšaj to ešte raz. Ďakujem.

28 (edited by loktibrad 2014-11-30 11:02:56)

Re: Verzia 2.3.3

Uz je to OK, databazu nacita.

Ale stale plati, ze ked do filtra textu, napisem " tak hodi dalsiu chybu. Chyba sa tyka testovacej verzie, aj 2.3.2.

Post's attachments

chyba3.JPG
chyba3.JPG 27.55 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

29 (edited by loktibrad 2014-11-30 11:46:44)

Re: Verzia 2.3.3

Co sa tyka sifrovania v 2.3.3 testovacej:

1/ po zasifrovani databazy je tato ulozena tak, ze SQL prehliadac ju vobec neberie ako SQLite databazu. Externe v nej neni nic viditelne ani prehliadacom, ani textovym editorom. PARADA  smile

2/ lenze... po zadani hesla je komplet databaza DESIFROAVANA na disku.

Urobil som nasledujuci pokus. Sifrovanu databazu som v momemte otvorenia, kopiroval. Ziskal som desifrovanu heslovanu databazu. Heslo som zrusil a dostal sa bez znalosti hesla k datam.

V podstate toto sifrovanie je nieco ako pouzitie externeho sifrovania s verziou 2.3.2. Po prihlaseni - je databaza volne pristupna, desifrovana, co je skoda.  sad

Pretoze takto je mozne, bez znalosti hesla, dostat sa ku kopii databazy, ked je desifrovana a ostatne je uz lahke.

Nedalo by sa to urobit tak, ze databaza bude aj po zadani hesla, desifrovani, na disku stale sifrovana ?

Takto by uplne stacilo, keby nejaky program, urobil kopiu po desifrovani a je to na tom istom, ako bolo...

Alebo bezpecnejsie by mozno bolo, keby bol pouzity iny postup:

- databaza nebude sifrovana ako celok
- v databaze budu sifrovane iba zaznamy, cize bude citatelna SQL browserom, udaje vsak budu necitatelne.
- program by otvoril databazu. Mal by v sebe ulozeny tajny kluc a ten s pomocou uzivatelskeho hesla, by generoval jednoznacny identifikator - kluc2, ktory by sa pouzival na sifrovanie udajov v databaze. Takto by databaza bola na HDD mala stale sifrovane udaje. Program by si kazdy zaznam desifroval na obrazovku, pri pouzivani, operaciach.

Neviem, ake by to bolo programovo narocnejsie, alebo narocnejsie na vykon, operacie pri fungovani.

Ale stavajuce sifrovanie je v podstate ta ista moznost zabezpecenia, aku mal uzivatel doteraz, ked nad tym zvolil externy sifrovaci program.

Ono by to mozno nebolo treba ani sifrovat silnymi siframi, stacila by Cezarova sifra, ked k textu sa pripocita nejake posunutie. Povedzme text v databaze:

ABCDEF

pri pouziti sifry: 214 by vyzeral:

ABCDEF
214214
--------------
A+2, B+1, C+4, D+2, E+1, F+4,....

Cize vysledne:   CCGFFG

Pre desifrovanie sa to zase spatne odpocitava rovnako. Takto by bolo mozne ukladat zaznamy rovno sifrovane + povedzme pouzitie aj terajsieho silnejsieho sifrovania.


3/ ad pocet poloziek v menu: je to uz o nieco lepsie. smile

Re: Verzia 2.3.3

Ten filter popisu som opravil, vďaka za upozornenie. Môžeš vyskúšať.

loktibrad wrote:

V podstate toto sifrovanie je nieco ako pouzitie externeho sifrovania s verziou 2.3.2. Po prihlaseni - je databaza volne pristupna, desifrovana, co je skoda.   
Pretoze takto je mozne, bez znalosti hesla, dostat sa ku kopii databazy, ked je desifrovana a ostatne je uz lahke.

Keď si otvoríš databázu, tak sa rozšifruje, čo je logické (program s ňou predsa pracuje).
Skončíš prácu, databáza sa zašifruje, čo je tiež logické. Databázu máš ochránenú.
Ako sa Ti niekto "ľahko" dostane ku kópii, v čase keď je dešifrovaná  - teda keď s ňou pracuješ ??? To už je podľa mňa trochu paranoidné.

31 (edited by loktibrad 2014-11-30 22:35:39)

Re: Verzia 2.3.3

Lahko. Staci, ak ju niekto pouziva v podnikovej sieti a administrator ma pristup k zdielanym prostriedkom. Alebo staci trojsky kon, uplne s minimalnymi opravneniami, na urovni pristupu uzivatela a urobi si kopiu. V ramci domacnosti a zdielaneho pocitaca napr. s rodinou to neni velky problem.

Je jasne, ze databazu treba mat desifrovanu, ale robi sa to tak, ze je to desifrovane napr. niekde v RAMke. Alebo sa pouzije ulozenie sifrovanej informacie, ako som to popisoval.

Tiez pouzivam externe sifrovanie - a tiez to ma presne tuto slabinu. Akonahle to desifrujem, je to pre system a aplikacie pristupne.

Staci, ak niekto vie o tom, ze niekto pouziva ten program, ma pristup k jeho pocitacu a staci nastavit len zalohovaci program, aby zalohoval po kazdej zmene subory urciteho typu a jeden z nich bude desifrovana databaza.

Cca 70 percent domacich uzivatelov, ak nie viac, ma v pocitaci malware a ani o tom nevie. Dostat sa tak k nesifrovanej kopii zalohy neni problem.

Este by tu bolo jedno riesenie, ktore sa da pouzit. A to styl prace s databazou. Ak by program zamkol databazu, ze pocas behu programu neni mozne urobit jej kopiu a ani sa do nej pozriet druhym SQLite prelhliadacom, ci textovym editorom, tak by bolo hodne obmedzene narabanie s databazou a minimalizovane riziko utoku. Utocnik by tak musel len nasilne zhodit program, prv nez zasifruje databazu a to uz vyzaduje viac aktivit, nez len urobenie beznej kopie - naviac uzivatel by si to vsimol, ze sa nieco stalo.

ad filter popisu - otestovane, opravene, funguje.

Re: Verzia 2.3.3

loktibrad,
nie je to také jednoduché (resp. jednoznačné), ako píšeš.

Je jasne, ze databazu treba mat desifrovanu, ale robi sa to tak, ze je to desifrovane napr. niekde v RAMke. Alebo sa pouzije ulozenie sifrovanej informacie, ako som to popisoval.

Ak by aj bola databáza v RAMke či šifrovaná v databáze, existujú obyčajné keyloggery, ktoré Ti odchytia stlačené klávesy (a informácie ide von nezašifrovaná). Darmo je potom uložená v RAMke, šifrovaná do databázy či databáza zamknutá "počas behu". Všetky tieto Tebou navrhované ochranné riešenia sú obídené.

loktibrad wrote:

Lahko. Staci, ak ju niekto pouziva v podnikovej sieti a administrator ma pristup k zdielanym prostriedkom.

Tak nech ju užívateľ nepoužíva v podnikovej sieti (či verejnej kaviarni) a pod. Sú to jeho finančné informácie a len od neho závisí, akému riziku sa vystaví pri použití programu. Pritom riešenie pre užívateľov, ktorí sa obávajú podobných zneužití, je jednoduché:
- na doma: stačí obyčajný domáci počítač s funkčným antivírom (bez napojenia na web) alebo
- v práci: stačí prenosný laptop resp. tablet s OZ Windows opäť s funknčým antivírom (a pri práci s programom stačí vypnúť wifi).
- pre náročných ešte odporúčam zamknúť miestnosť, zatiahnúť žalúzie (či rolety), pustiť hlasno hudbu (aby nedošlo k odchytu kláves podľa zvuku stlačenia) a po práci s programom vymazať celú databázu aj so zálohou. big_smile (toto bol žart).

loktibrad, RQ Money je program prevažne určený pre domácnosti. Je jasné, že si treba svoje finančné údaje chrániť, ale nemyslím si, že to treba preháňať (keďže tieto informácie nemajú pre iného až tak veľkú cenu ako iné napr. podnikové finančné údaje).

Myslím si, že zo strany autora je riziko úniku finančných informácií minimalizované aktuálnym šifrovaním databázy. Počas doby, kedy užívateľ nepracuje s programom, je jeho databáza ochránená šifrou. Prípadná strata USB kľúča či prezeranie si databázy niekým cudzím (napr. v neprítomnosti užívateľa) nemôže ohroziť únik týchto údajov.
Teraz je na strane užívateľa, ako zminimalizuje riziko úniku on (teda počas doby, kedy pracuje s programom).

Pre tých, ktorí nezaregistrovali, že vyšla v nedeľu ešte jedna (verím, že posledná) testovacia verzia programu prej vydaním stabilnej verzie - tu je odkaz na stiahnutie.
NEPOUŽÍVAJTE NA PRÁCU S OSTROU DATABÁZOU (ale len s jej kópiou).

Re: Verzia 2.3.3

Ahoj Slávik,
dobrá práce s tím šifrováním wink

PS: v záhlaví okna transakcí, statistiky, nad grafem v grafech vpravo dole a ještě na dalších místech mám místo popisků jen "0". Možná chybějící překlad.

Re: Verzia 2.3.3

Loktibrad: nerad ti to říkám, ale takto prostě šifrování funguje. Vždy pokud máš něco šifrované, a potřebuješ s tím pracovat, musíš to dešifrovat.

Ostatně stejný systém používají např. i Windows samotné pro šifrování pomocí BitLockeru. Obsah disku je šifrovaný dokud systém nenastartuje a uživatel obsah v rámci startu OS nedešifruje např. pomocí PINu. Potom je ale disk po celou dobu chodu operačního systému dešifrovaný a přístupný. To tak prostě je, smiř se s tím.

Další variantní nadstavbou tohoto je, že můžeš použit EFS šifrování, tím i v síti zamezíš tomu, aby se k tomu někdo (např. admin) dostal .... pokud samozřejmě admin nedrží dešifrovací klíče k celé doméně přes KRA big_smile

To co tu píšeš už je trochu paranoia, nezlob se na mě. Pokud máš opravdu takový strach o svá data, nech si program na doma jak píše Slávik. Řešíš tu problém, který dalších 999 uživatelů z 1000 řešit prostě nebude.

Re: Verzia 2.3.3

OK, tiez pouzivam externe sifrovanie a tiez trpi tymto neduhom.

Urcite je to vsak o 100 percent lepsie takto, ako to urobil Slavik, nez to bol prv.  smile

Kedze je to len v stadiu vyvoja, chcel som dat podnet, ako to urobit este bezpecnejsie. Je jasne, ze kto chce, cesticky si najde...

36 (edited by loktibrad 2014-12-01 16:42:44)

Re: Verzia 2.3.3

Testujem podrobnejsie a nachadzam dalsie chybicky.

1/ v transakciach je cez CTRL+H - historia. Otvoril som demo subory, skusil historiu a vypise Access violation in rqmoney.exe..... /testovane na WinXP SP3/

2/ tyka sa aj predchadzajucich verzii - export do CSV, exportuje vsetky transakcie v okne, nie iba selektovane, modre.

3/ po exporte do CSV a naslednom importe na tej istej databaze, je problem s importom tych dat naspat. Ani jedna z tych sablon neni pouzitelna a ked sa namodifikuje nova, nedaju sa vybrat vsetky stlpce. Mrsi to datum na rok 1900 a tak isto vydaje importuje zapornou sumou. Nedaju sa naraz vybrat ani vsetky polozky. Cele mi to pripada /myslene CSV export/ ako rozrobene, nedokoncene. Nechapem preco treba na tej istej databaze, ked si chcem exportovat 5 poloziek a znova ich importovat, nieco vobec nastavovat, akoby sa ladili 2 rozne databazy s roznou strukturou.

Fungujuci export by bol dobry napr. pre domacnosti, ked sa zapoji viac clenov rodiny do uctovania. Maju spolocnu databazu, ale kazdy cez den zauctuje svoje vydavky u seba. Na konci dna urobi kazdy zo svojej databazy export a importuju ich do jednej databazy.

Re: Verzia 2.3.3

Loktibrad promiň, ale běž už do prdele. Kvůli Tobě jsem jinak skvělý program přestal používat. Prostě začal být pro mé domácí účetnictví přepíčený, začínám se v něm ztrácet.
Omlouvám se všem za jadrnost, jinak to prostě nejde.

38 (edited by loktibrad 2014-12-01 21:54:47)

Re: Verzia 2.3.3

Kvoli mne....? To asi nie...  wink

Program RQ Money je velmi jednoduche a prehladne domace uctovnictvo. Vyskusal som mnozstvo programov, ale tento mi velmi intuitivne sadol a to som studoval ekonomiku-uctovnictvo /a napriek tomu mi ine programy prisli podivne/.

Naopak - v mojom okoli, uz dvaja ludia z rodiny zacali pouzivat RQ Money na moje odporucanie. Jedna zienka domaca a druhy zivnostnik. Pritom obaja nemali ani ekonomicke vzdelanie a nikdy nerobili s ekonomickym programom a obom je tema ekonomiky na hony vzdialena. Nikto ich neskolil, zacali to len pouzivat a zvladli to lavou zadnou, bez toho, aby som im nieco musel vysvetlovat smile

RQ Money prinasa ako jednoduche usporiadanie, tak podrobnejsie funkcie, ktore vsak vobec nemusia byt pouzivane a program ostava nadalej jednoduchy a prehladny.

V poslednom roku naviac program nemal ziadne vyrazne zmeny, ak neratam pridanie multifiltra, co vonkoncom nenarusuje vzhlad ani zlozitost programu. Naopak vsetky pridane funkcie zjednodusuju pracu.

Posledne pridavane funkcie sifrovania naviac su skryte v nastaveniach a chrania uzivatela. Program ma sluzit ako na velmi jednoduche uctovanie, ci na zlozitejsie. Treba si uvedomit, ze na velmi jednoduche uctovanie netreba ani ziaden program a su aj ine metody /pripadne jednoducha excelovska tabulka/ a tak program zacina byt zaujimavy pre vela uzivatelov uz pridanymi funkciami a zaroven zostava prehladny.

Ak to zvladne zena v domacnosti, ktora nikdy nepouzivala uctovnictvo, tak rozhodne sa nejedna o nic zlozite a neprehladne. smile

V com je vlastne program "přepíčený" ???  smile

Re: Verzia 2.3.3

Možná tím jen Jarynek chtěl říct, aby jsi trochu šlápl na brzdu. Je fakt, že já nemám problém v používání programu, ten je super. Já bych ale asi měl problém coby autor toho programu.
Sám za sebe musím říct, že kadence a někdy nesmyslnost tvých příspěvků by mě asi dokázala vývoj tak znechutit, že bych s tím vývojem praštil a nebo bych alespoň přestal toto forum sledovat. Ono když už nic jiného, tak to jen všechno přečíst, zanalyzovat a odpovídat je skoro práce na full-time. Když se nad tím zamyslím hlouběji, jsi vůbec někde zaměstnaný? Protože pokud ano, jak to všechno zvládáš? smile

Já vím, že tobě to asi přijde užitečné, ale Slavik má zřejmě jediné štěstí a to je takové, že tu podobných "uživatelů" jeho programu není víc. Toť moje osobní stanovisko (už jsem ho tu někde někdy psal) .... což nemění nic na tom, že Slavikovi možná taková popularita vyhovuje big_smile

40 (edited by loktibrad 2014-12-02 12:34:10)

Re: Verzia 2.3.3

Petr M. - na napady a vylepsenia sa da reagovat stylom - OK, zvazim to, nie, neplanujem, atd.

Som na tom profesne podobne ako Slavik a aby bol program dobry, treba mat nan spatnu vazbu od uzivatelov. Len tak sa daju najst chyby, pripadne nieco upravit, vylepsit. Je na Slavikovi, aby ako tvorca zvazil, co tam chce, co nie. Kludne z 10 napadov moze sa mu pacit len jeden a aj to je uspech, ak to vylepsi program.
---------------------------
Co sa tyka verzie 2.3.3 poslednu co Slavik linkoval:

- stiahnem testovaciu verziu pod WinXP SP3, rozbalim, spustim. Otvorim demo databazu. Kliknem na viacnasobny filter a vyhodit to chybu: Access violation. Obrazok prikladam.

Na 2.3.2 verzii to nerobi.

Post's attachments

rqchyba1.JPG
rqchyba1.JPG 9.32 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Re: Verzia 2.3.3

Petr M. wrote:

což nemění nic na tom, že Slavikovi možná taková popularita vyhovuje big_smile

Priznám sa, tomuto som neporozumel. Netúžim po žiadnej popularite (obzvlášť negatívnej). Aktuálne robím aj moje nové webové stránky (v slovenčine i angličtine), rozhodol som sa vypustiť svoje plné meno a nechám tam len nick. I keď na webe bude ešte asi dlho figurovať moje meno za portáloch, ktoré ponúkajú môj program. Dôležitejší je program, nie moje meno.

Petr M. wrote:

Slavik má zřejmě jediné štěstí a to je takové, že tu podobných "uživatelů" jeho programu není víc.

To si trafil klinec po hlavičke. Ak mám byť úprimný, nemám toho voľného času veľa. Okrem programovania musím aj naštudovať niektoré veci, aby som ich vedel do programu dať (na naučenie sa šifrovania som minule "musel" obetovať jeden celý víkend). Teda nemusel, ale ak som to tam chcel implementovať ...
Už som to písal viac krát - potrebujem hlavne doma relaxovať, lebo v práci som za počítačom 8 hodín. Po vyše 23 rokoch práce s počítačom toho mám niekedy viac než dosť.
Takže na diskusnom fóre vítam krátke príspevky (a hlavne k veci). Nech svoj voľný čas nemusím míňať na dlhé odpisovanie (a tiež premýšľanie - lebo to bolí  wink ).

Re: Verzia 2.3.3

Slavik: to s tou popularitou bylo právě myšlené ironicky big_smile

Re: Verzia 2.3.3

Petr M, děkuji za reakci, líp bych na můj příspěvek nedokázal reagovat.
Slavik, Vaši práci obdivuji a nesmírně si jí cením. To bez jakékoliv ironie, a zcela  upřímně.

Re: Verzia 2.3.3

V každom prípade musím poďakovať všetkým (a loktibrad v tomto smere nie je výnimkou), ktorí mi pomáhajú testovať (a odhaľovať chyby) tieto beta verzie. Zatiaľ neviem programovať dokonalo (nejaká chyba sa vždy vlúdi sad), a aj keď testujem doma dosť (na mojem domácej databáze), nie vždy sa zobrazia chyby (lebo napr. nepoužívam úvodzovky v popise, príp. nepoužívam brazílske či grécke znaky, ktoré minule robili galibu v Štatistike a SumarizáciiX.

Moja otázka (či skôr prosba) na užívateľov Linuxu či iOS: ako tam funguje šifrovanie? (odhliadnuc od iných ešte neodladených chýb v tejto verzii) ...

Re: Verzia 2.3.3

Ahoj Slavomír,
já si myslím, že by si měl všude ponechat své celé jméno, jako doposud. Neměň to. Programy jsou skvělé a ty z toho kromě dobrého pocitu a ztráty hodně a hodně času stejně nic jiného nemáš. Tak proč se anonymizovat nickem.
Moc tě zdraví Miloslav.
big_smile  big_smile

Re: Verzia 2.3.3

pejzlmiloslav wrote:

Programy jsou skvělé a ty z toho kromě dobrého pocitu a ztráty hodně a hodně času stejně nic jiného nemáš.

Ďakujem za pochvalu. Našťastie, sem-tam príde nejaká podpora na účet (keď užívateľ potrebuje licenčný kľúč), takže mám okrem toho, čo si vymenoval, aj finančné ohodnotenie.
Asi najviac je objednávok na kľúč z Českej republiky, potom Slovensko. Tretiu priečku si drží Brazília, tam je program dosť populárny (hlavne svojou cenou).

Re: Verzia 2.3.3

Slávik: možná by to chtělo udělat více tzv. prémiových funkcí, které budou přístupné pouze platícím uživatelům.
Třeba to šifrování apod. by byl podle mě zrovna dobrý adept a našlo by se jich jistě víc.
Myslím, že by určitá nutnost zaplatit, pokud chci lepší funkce více motivovala lidi k zaplacení.
Otázka je samozřejmě cena, někdy je lepší mít 10 platících uživatelů po 100 Kč, než  4 po 250 Kč. Stejnou vizi má Android, kde také platí, že je jednodušší sehnat více uživatelů za menší částku, než naopak.
Nicméně by se tomu musel uzpůsobit i ten model licenčních klíčů nějakým způsobem. Ten stávající je takový zvláštní.

Ale tato debata už tu jednou byla, ale stálo by to celé za zamyšlení. Protože o peníze jde až na prvním místě.

48 (edited by loktibrad 2014-12-03 16:11:09)

Re: Verzia 2.3.3

Slavik wrote:

V každom prípade musím poďakovať všetkým (a loktibrad v tomto smere nie je výnimkou), ktorí mi pomáhajú testovať (a odhaľovať chyby) tieto beta verzie. Zatiaľ neviem programovať dokonalo (nejaká chyba sa vždy vlúdi sad), a aj keď testujem doma dosť (na mojem domácej databáze), nie vždy sa zobrazia chyby (lebo napr. nepoužívam úvodzovky v popise, príp. nepoužívam brazílske či grécke znaky, ktoré minule robili galibu v Štatistike a SumarizáciiX.

Moja otázka (či skôr prosba) na užívateľov Linuxu či iOS: ako tam funguje šifrovanie? (odhliadnuc od iných ešte neodladených chýb v tejto verzii) ...


Na Linuxe, som to netestoval, ale ak chces si rychly test urobit sam, uz som to tu na fore pisal.
RQ Money mam odskusane na 4MLinuxe, All in one, distribucii.

Je to subor ISO s livecd, ktory  staci vypalit na CD, alebo si staci urobit bootovaciu flashku. Je uz tam nainstalovany aj Wine a cez neho sa da spustit RQMoney.

Tu sa to da stiahnut /tusim len all in one verzia mala instalovany wine/
http://4mlinux.com/index.php?page=download

Terajsia verzia ma cca 420MB a nechutne rastie, ale pokial sa pamatam, tak poslednu co som testoval a fungovala, bola verzia 8 /cca 220mb/
http://sourceforge.net/projects/linux4m … o/download

Fungoval aj vo verzii 6, ale napr. este starsia verzia 5 mala nejaky problem s fontami. Takze od verzie 6, pripadne 8, ktorukolvek....

DOPLNENE: skusil som na rychlo, co som mal stiahnuty 4MLinux  verzia 5.1 all in one edition.

Sifrovanie funguje uplne rovnako cez Wine, ako vo Windows verzii.

A tak isto hadze chybu Access violation, ako som v predchadajucich prispevkoch uviedol - ked sa zapne viacnasobny filter /u tej testovacej verzie/.

SLAVIK - co sa tyka chyb, nic si z toho nerob. Pri testovani sa to prave ma odhalit. V podstate kazdy program urcitej velkosti, zacina byt uz neprehladny a chybicky sa stavaju a budu stavat. Hlavne je, ze sa najdu a odstrania.

Re: Verzia 2.3.3

Priznám sa, som zahltený prácou, že som sa ešte nedostal k otestovaniu na OSX.
Skúsim sa k tomu dostať cez víkend.

Re: Verzia 2.3.3

Oproti predošlej testovacej verzii som
opravil
- chybu Histórie (moja vina)
- chybu Importu dátumu

a pridal
- export len vybraných riadkov do CSV a XLS a
- možnosť nastaviť (zapnúť) šifrovanie databázy už pri jej vytvorení.

Dnešná opravená testovacia verzia je na tomto odkaze.
Vďaka za všetky upozornenia na chyby.