Re: 2.4.0

loktibrad wrote:

Novy nalez chybicky vo verzii 2.4.0 - triedenie uctov v planovaci pri oprave uctu planovanej operacie.

V PLANOVACI je naplanovana operacia. Nazvy uctov mi zacinaju oznacenim meny napr. EUR Bankovy ucet, SPO Sporiacia ucet, atd. REZ Rezervny ucet1, REZ Rezervny ucet2, atd....

Vsade inde to triedi abecedne a tu su tie nazvy uctov rozhadzane.

loktibrad, ešte som nestihol opraviť staršie chyby, ktoré si mi nahlásil (cez víkend som sa liečil) a už si prišiel s ďalšou. I tak ďakujem za upozornenie, opravím to.

27 (edited by Brano 2015-02-24 20:27:45)

Aha, rozumiem, čo je toho cieľom, je to rozumné...
Prosím skontroluj, či to robí aj Tebe (alebo mi poraď, kde robím chybu)...
Po kliknutí na zobrazenie: Štatistika / Údaje / Mesiace chcem mať štandardne predvolené zobrazené Mesiace. Keď si to tak nastavím a v Nastaveniach v "Program / Pri ukončení / Pamätať si veľkosť a umiestnenie" zafajknem hoc aj všetky štyri možnosti tak si toto program po opätovnom spustení nezapamatá. Namiesto Mesiacov sa mi vždy zobrazia Dni.
Nevieš mi prosím pomôcť? Díkes.

Brano wrote:

Po kliknutí na zobrazenie: Štatistika / Údaje / Mesiace chcem mať štandardne predvolené zobrazené Mesiace. Keď si to tak nastavím a v Nastaveniach v "Program / Pri ukončení / Pamätať si veľkosť a umiestnenie" zafajknem hoc aj všetky štyri možnosti tak si toto program po opätovnom spustení nezapamatá. Namiesto Mesiacov sa mi vždy zobrazia Dni.

Tieto záložky si program nepamätá (pri uložení štatistiky), pamätá si len veľkosti (výšky) okien v Štatistike.
Musím to doprogramovať.

29 (edited by loktibrad 2015-04-30 09:31:31)

Nasla sa nova chybicka:

mam vytvorene rozne meny a kazda z nich ma niekolko uctov.

Ked vyberiem jedenu menu, mozem dalej filtrovat z nej uz iba ucty v danej mene.

Ale ak pouzijem multifilter a urobim to, ze jednu menu dam prec, zobrazuje medzi uctami filtrov aj ucty, ktore su v mene, ktora tam nemala byt vyfiltrovana...

Verzia RQ Money 2.40 z 31.12.2014

30 (edited by loktibrad 2015-04-30 10:01:46)

Zaujimave, ona sa ta chybicka este prejavuje podla okolnosti.

Otvorim databazu, dam jednu menu vyfiltrovat prec /mena INV/. Filter mien sa tvari, ze danu menu vyskrtol, ale pritom  sa zobrazia INV ucty /v zozname uctov/, ktore tam nemaju co robit, kedze prisluchaju vyfiltrovanej mene.

Ale - ak cez multifilter teraz zmenim, ze zakliknem hromadnym selektom vsetky ucty prec a zvolim si iba menu EUR, dam ju vyfiltrovat, ukaze ucty meny EUR.

Lenze... ak dam teraz cez multifilter vyfiltrovat vsetko OKREM meny EUR, tak ucty ukazu iba menu EUR....

Ak dam nasledne reset cez X na horne menu FILTER, kde ma resetnut vsetky filtre, tak nadalej ostava zapnuta mena EUR.... Ked ukoncim program a spustim znovu, uz to ukazuje vsetky ucty.

Zda sa, ze v multifiltri je tak viac chyb, ako sa zdalo.

Pozor, potom nemusia sedit statistiky, ak si to niekto iba zapne a nekontroluje, ako to vyfiltrovalo.

Zrusil som aj rqmoney.ini a nechal vytvorit novy, ale robi to stale.

Loktibrad, vďaka za info o chybe vo filtri.
Snáď si už konečne nájdem čas na opravy.

Dnes sa mi podarilo (netuším ako) opraviť dve chyby, ktoré mi nahlásil loktibrad (vďaka za ne!):

a) chyba vo filtri účtov (ak boli v multifiltri mien vybrané napr. len dve z troch rôznych mien)
b) chyba pri exporte do XLS a CSV

Pre kontrolu som dnes vydal na otestovanie verziu 2.4.0.2 (len EXE súbor, môže bežať súbežne s pôvodným RQMONEY.EXE súborom). Takže ak má niekto chuť, môže to otestovať. Ak bude fungovať bez chýb, môže na nej ostať (neboli robené žiadne zásahy do štruktúry databázy, iba do obsluhy programu).

Potvrdzujem:

a/ filter uctov - uz to zobrazuje korektne
b/ export do XLS a CSV, nasimulovane -aj to uz funguje korektne.

Skusal som aj nasimulovat chybu, ktora sa vyskytuje u verzie 2.4.0 a tiez som ju volakedy popisoval.

Pripomeniem:

- ked je vo verzii 2.4.0 vystavena transakcia PRESUN, tak ak sa prepneme na podrobnejsie viacnasobne rozuctovanie transakcii /cez F2/, tak KATEGORIA sa vzdy resetuje po kazdom pouziti na prvy zaznam v kategoriach. Ak nebol robeny presun, korektne si to pamata poslednu hodnotu. Ak bol predtym robeny presun, tak to vzdy resetuje, az pokial sa neulozi zaznam iny, nez je presun.

Vo verzii 2.4.0.2 sa to sprava podobne, az na to, ze ak date presun, NEFUNGUJE cez F2 sa dostat do podrobnejsieho rozuctovania transackii pri nahadzovani. Musite sa vratit na jednoduchu transakciu a aj ked ju nebudete robit ani ju nemusite zaevidovat, staci tam prepnut PRESUN na VYDAJ a uz vas to pusti cez F2 do podrobnejsieho rozuctovania.

Pri presune je štandardne vypnuté podrobné rozpisovanie (cez F2).
Hromadné transakcie sa predsa týkajú len príjmu alebo výdaju. Alebo sa mýlim?

loktibrad, prosím Ťa, pošli do fóra náhľad obrazovky okna, ktorej časti plánovača sa týka táto chyba, ktorú si spomínal. Pozriem sa na to.
Ďakujem.

SLAVIK

- ta chyba sa tyka verzie 2.4.0, kde funguje dostat sa do rozuctovania F2, aj po poslednom presune, ale resetuje to kategoriu.

V 2.4.0.2 - je vsak este naviac ten problem, ze ja napr. vcera, ci pred tyzdnom urobim jednoduchy presun, ulozim ho. Po par dnoch idem urobit transakciu novu, tak si ju dam vytvorit. Ono si to pamata, ze to robilo presun, ale ja nechcem robit jednoduchu transakciu, dam si F2 a ono to nepusti, kym neprepnem na jednoduchej transakcii mieste presunu vydaj. Toto okno nechcem pouzit /chcem pouzit F2/ a nema logicky suvis s tym, aby to takto fungovalo. To je jednoznacna chyba v programe.
---
Co sa tyka chyba planovaca, pozriem to.

37 (edited by loktibrad 2015-11-13 09:05:10)

AD chyba triedenia uctov v planovaci:

- idem do planovaca, nastavim sa na planovanu operaciu. Hore v menu idem do Opravit.

Alebo - proste rozkliknem planovanu operaciu. Rozkliknem si kategoriu UCET a ono to triedi akosi nahodne.

Ako vidno na obrazku, meno uctu zacina vacsinou 3oma pismenami meny a ono sa tam miesa REZ, SPO, REZ, atd.... ked ma byt REZ pod sebou vsetky, SPO pod sebou vsetky, atd.

Inde to triedi normalne.

Post's attachments

1.JPG
1.JPG 50.76 kb, 1 downloads since 2015-11-13 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

loktibrad, vďaka za náhľad, pomohlo. Radenie účtov v plánovači som opravil.

Nedarí sa mi však nasimulovať chybu, ktorú si popísal:

loktibrad wrote:

Ono si to pamata, ze to robilo presun, ale ja nechcem robit jednoduchu transakciu, dam si F2 a ono to nepusti, kym neprepnem na jednoduchej transakcii mieste presunu vydaj. Toto okno nechcem pouzit /chcem pouzit F2/ a nema logicky suvis s tym, aby to takto fungovalo. To je jednoznacna chyba v programe.

Predsa vždy, keď idem pridať novú transakciu, tak sa nastaví okno F1 (teda jednoduchá transakcia) s prednastaveným VÝDAJOM. A tam je možnosť kedykoľvek prepnúť na F2 (multi transakcia viacerých príjmov alebo výdajov k jednému účtu).

39 (edited by loktibrad 2015-11-18 17:51:28)

Predsa vždy, keď idem pridať novú transakciu, tak sa nastaví okno F1 (teda jednoduchá transakcia) s prednastaveným VÝDAJOM.

Nie tak celkom.... To plati iba v pripade PRVEHO spustenia programu /alebo ak vyskocim z programu a spustim ho opat/.

Ak pracujem s programom, tak uz dalsie polozky si pamata posledne pouzite a podla toho to dava.

Priklad. Spustim program, dam si VYDAJ - 1EUR. Dam INS a ponuka VYDAJ. Dam dalsiu transakciiu PRIJEM a ulozim 1 EUR prijem. Znova spustim INS a neponuka vydaj, ale ponuka PRIJEM. No a ak miesto PRIJEM dam dalsiu novu transakciu PRESUN, tak mi bude po ulozeni zobrazovat pri dalsej jednoduchej transakcii PRESUN. A tu uz je kolizia:

vo verzii 2.4.0 to pusti dalej cez F2 a v F2 transakciach si nasledne nepamata radenie kategorii, vzdy dava prvu.

vo verzii 2.4.0.2 to robi to iste, az na to - ze ak bol posledny zvoleny PRESUN, tak F2 sa neda zvolit, pokial sa nevratim na kartu F1 a ten presun nezmenim na PRIJEM alebo VYDAJ /bez ulozenia zaznamu/. Potom mozem pokracovat na F2 a uz sa to dalej chova ako verzia 2.4.0 s chybou radenia od prvej kategorie vzdy.

Ak by som vsak zakazdym zavrel uplne program a spustil ho, tak vzdy mi ako prve bude ponukat VYDAJ. Ale napisem to este raz, to ponuka iba 1x a pri spusteni bez ukoncenia programu si to potom uz pamata poslednu transakciu /PRIJEM,VYDAJ,PRESUN/... a pri tych presunoch to robi vyssie opisane problemy.

40 (edited by loktibrad 2015-11-20 08:16:42)

Najdena nova chybicka - reset filtera pri archivnom ucte vo verzii 2.4.0:

- ak spustim program, zapnem si nejaku menu vo filtri, dam si zoznam uctov a prepnem archivny ucet na aktivny /alebo opacne/, tak v zozname mien sa miesto danej meny zobrazi hviezdicka, co ma resetnut vsetky filtre. Ale na hlavnom paneli ostane vyfiltrovane to co tam bolo predtym, dana mena. Ak vyberiem menu, ktora je nastavena na hviezdicku a znovu dam hviezdicku, tak sa to resetne korektne. Alebo ak je to v takom chybovom stave, ze to neni resetnute a ukazuje tam, ze ma byt resetnute vsetko, ale neni - tak staci zavriet program a spusti ho znovu a on pri nacitani si to nastavi spravne.

loktibrad wrote:

vo verzii 2.4.0.2 to robi to iste, az na to - ze ak bol posledny zvoleny PRESUN, tak F2 sa neda zvolit, pokial sa nevratim na kartu F1 a ten presun nezmenim na PRIJEM alebo VYDAJ /bez ulozenia zaznamu/. Potom mozem pokracovat na F2 a uz sa to dalej chova ako verzia 2.4.0 s chybou radenia od prvej kategorie vzdy.

Ak je zvolený PRESUN, klávesa F2 je zablokovaná schválne (multi transakcie sú povolené len pre PRÍJEM alebo VÝDAJ). Preto ak si predtým použil PRESUN a uložil transakciu, pri najbližšej novej transakcii sa Ti ponúkne PRESUN.
Ak som dobre pochopil, tak po zmene PRESUNU napr. na VÝDAJ sa kategória resetovala (ak bol predtým nejaký VÝDAJ). Dnešná testovacia verzia 2.4.0.3 by už nemala resetovať kategóriu.
ZIP súbor obsahuje len EXE súbor, môže bežať súbežne s pôvodným RQMONEY.EXE súborom.

loktibrad wrote:

Najdena nova chybicka - reset filtera pri archivnom ucte vo verzii 2.4.0:

Skúšal som v rýchlosti nasimulovať vo verzii 2.4.0.2, ale nepodarilo sa. Skúsim to neskôr znova, keď bude viac času. Vďaka za bug report.

42 (edited by loktibrad 2015-11-23 08:27:34)

Potvrdzujem. S verziou 2.4.0.3 sa resetovanie kategorie po presune nekona.
Co sa tyka chyby ohlasenej 2015-11-20 07:16:18 - o problemu s resetovanim zoznamu pri prepnuti archivneho uctu, tak to uz funguje v tejto verzii tiez OK.
-------------
Avsak.... nechapem, na co je dobre, zablokovat F2, ak poslednou transakciou bol presun. Ten presun mohol robit clovek pred tyzdnom a teraz chce multitransakciu napr. vydaj alebo prijem, tak ho nepusti vobec dalej kvoli tomu. To neni intuitivne - aby sa vracal spat na F1 a tam to menil. To je problemove, ak clovek sa musi vracat na kartu, z ktorej nema a nechce nic zapisovat, pretoze chce zapisovat na inej karte /F2/, aby na danej karte musel nieco menit, co nedava logicky suvis - aby ho pustilo na inu kartu.

Skor by bolo vhodnejsie - ak bol posledny na F1 presun, tak pri prepnuti na F2 to vzdy resetne napr. na VYDAJ.  Alebo to bude ignorovat, ze bol posledny PRESUN /ale zas aby fungovalo to radenie kategorii a podkategorii, ze si to bude pamatat poslednu pouzitu a nie resetovat na prvu/. Chapem, ze PRESUN neni pre multitransakcie, ale zablokovanie F2 neni riesenie problemu /prirovnal by som to k docasnemu rieseniu, asi ako zamiest smeti pod koberec/.... smile Ako uzivatel /a to aj ako velmi pokrocily/ som z toho zmateny a to nehovorim o uzivateloch, co s programom robia malo.

Do verzie 2.4.0 to fungovalo normalne, logicky - az na tu chybu u F2 s resetovanim pamatania si poslednej kategorie, ak bol posledny presun. Apeloval by som na intuitivnost - nechat to tak ako to bolo, len aby bola opravena ta chyba s pamatanim si kategorii ak bol predtym presun. A to, ze bol na F1 posledny presun a v F2 uz teraz chyba, staci podmienkovat, ze sa pouzije trebars ten vydaj automaticky, bez vracania sa uzivatela spat na F1.

loktibrad, súhlasím, že je to nelogické. Povolil som zablokovanie multi transakcií, ak bol nastavený PRESUN.
Dnešná testovacia verzia 2.4.0.4 je toho dôkazom.

Ano - potvrdzujem, v 2.4.0.4 uz sa da po presune dostat cez F2 do podrobnejsieho rozuctovania.

Mal by som mozno k tejto verzii /2.4.0.4/ jednu malinkatu pripomienku, nie k funkcnosti - ale skor taka kozmeticka chybicka.

Kym pri F2 hromadnom rozuctovani, ak je nastaveny prijem, zobrazuje  v okne kategoria - kategoriu/podkategoriu - ktora je tam prva... tak na druhej strane, ak si clovek zapne VYDAJ, tak policko kategoria je prazdne, nezobrazuje nic.

Asi zrejme nejaka malicka chybicka sa tam dostala - kedze prijem aj vydaj by sa mal spravat rovnako.

Máš pravdu, loktibrad, chybička sa vlúdila. Opravil som ju, ďakujem za upozornenie.
Taktiež som opravil bug v plánovači pri presune peňazí (z tohto vlákna). Chybu spôsobovalo nesprávne abecedné radenie účtov.
Testovacia averzia 2.4.0.5 je k dispozícii.

Zda sa, ze je to OK. Uz zmizla aj chyba, kedy sa pridala nova kategoria a nebolo ju vidno, pokial sa transakcia neulozila.

Ahoj Slávik,

bude vydána nová ostrá verze opravující ty uvedené chyby?

Jinak hezké vánoce a Nový rok.

Petr

Iste, plánujem vydať ostrú verziu. Mám však nahlásenú ešte jednu chybu (e-mailom), takže ostrú verziu vydám až po jej oprave. Problém je, že sa mi ju nedarí nasimulovať. Do konca roka mám však voľno, tak sa tomu budem venovať.

Otazka na pouzivanie testovacej verzie 2.4.05. Mozeme pouzivat zatial tuto testovaciu verziu aj na ostre data, miesto 2.4.0, kedze je tam opravenych niekolko chyb /kym-ak bude vydana stabilna verzia/? Pytam sa, aby pri vydani ostrej potom nedoslo k nekonzistencii s databazami. Tusim sa pisalo, ze databazy tato verzia nemenila, tak snad by to malo byt bezproblemove, pouzivat ju ?

Slavik wrote:

Iste, plánujem vydať ostrú verziu. Mám však nahlásenú ešte jednu chybu (e-mailom), takže ostrú verziu vydám až po jej oprave. Problém je, že sa mi ju nedarí nasimulovať. Do konca roka mám však voľno, tak sa tomu budem venovať.

Mimochodom o aku chybicku sa jedna, co je problem nasimulovat ? Mozno mozeme pomoct, ak by to skusalo viac ludi...