Topic: Databaza vlastnosti - chyba

Dnes som pridaval niekolko zaznamov do databazy a po pridani pozeram, databaza je mensia o 10 kB. Hovorim si, ze asi to bude nejake poskodenie. Pozeram, ale vsetko funguje.

Skusam starsiu databazu s vacsou velkostou, vsetko funguje.

Az potom som narazil na chybu, ze u oboch databaz, starsej aj novsej, ak dam vlastnosti databazy CTRL + R, zacne vypisovat chybu, ze databaza je otvorena uz inym programom, potom zase Out of Memory a problem v SQL prikazoch.

Post's attachments

1.JPG
1.JPG 12.76 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2 (edited by loktibrad 2015-06-23 10:15:52)

Re: Databaza vlastnosti - chyba

Databaza sa potom neda zavriet, ani program, musim ho nasilne ukoncit cez task managera. Ak potom spustim databazu, vsetko je OK, ak nevleziem do jej vlastnosti. Potom sa situacia opakuje, ze znova nejde zavriet databazu.

Ak k tomu este raz vleziem do vlastnosti, vypise dalsiu chybu.

Kedze sa mi nedaju uploadnut dalsie obrazky, linkujem vsetky hlasky:
http://share.pho.to/9VwOu

Skusane na dvoch PC s WinXP SP3. Na demo databazach to chybu nehadze.
Zaujimave je, ze pri beznej praci ziaden problem neni, ak nevlezie do tej volby vlastnosti.
Zeby to bolo zvysenym poctom kategorii /cca 157/, transakcii /cez 4000/, alebo nejakym znakom ako bol posledne problem s uvodzovkami ?

3 (edited by loktibrad 2015-06-23 10:33:45)

Na skusku som si odzalohoval databazu a vymazal komplet vsetky transakcie. Velkost databazy zostala nezmenena..... sad  Skusil som vlastnosti databazy, ta ista chyba.

Potom vypisalo pri manipulovani s databazou hlasku:

List index of bounds (1)
EsStringListError

Zda sa, ze Rq Money nevymazava zaznamy, len ich ukryje. sad

loktibrad wrote:

Rq Money nevymazava zaznamy, len ich ukryje.

Máš pravdu, výmaz záznamu len skryje v databáze tento údaj.
Ak použiješ v SQLite zóne príkaz VACUUM, tak sa z databázy vymažú všetky skryté záznamy.

Ide o to, že niekde v programe mám použitý aj tento príkaz VACUUM (možno pri vymazaní nejakej položky zoznamu). Ak si vymazal túto položku, príkaz VACUUM sa spustil automaticky. Preto máš databázu o pár kB menšiu ako zálohu. Nie je to žiadna chyba databázy, musí fungovať po príkaze VACUUM.

Môžem omrknúť tú chybu v okne Vlastnosti. Podľa popisu je nesprávne uložená hodnota v tabuľke settings.
Skús nastaviť vo Finančných nástrojoch / Počítadlo hotovosti nejakú menu zo zoznamu a potom legálne ukonči program. Prejavuje sa chyba aj potom?

Prikaz VACUUM som nasiel, vymazalo to stare zmazane  smile

Skusil som to pocitadlo hotovosti, tak ako si pisal, ukoncil to korektne, ale robi to uplne to iste sad

Mimochodom, pocitadlo hotovosti ako funkciu som nikdy nepouzil.

6 (edited by loktibrad 2015-06-24 10:19:54)

Tak uz som chybicku nasiel, vdaka za nasmerovanie. Ked som vypol sifrovanie databazy /pouzil len heslo/, tak uz vo vlastnostiach databazy, pri ukonceni programu nehlasi ziaden problem  smile

Takze chybicka suvisi nejak so sifrovanim..... a vlastnostami databazy.

DOPLNENE:

samozrejme, po zapnuti sifrovania /a hesla/, je to tam znovu.