Topic: Párování plateb

Ahoj Slávik,
předně chci popřát všechno nejlepší do nového roku.

Měl bych jeden dotaz ohledně párování plateb, které se objevilo jako nová funkce v poslední verzi aplikace.

Je nějaký způsob, jak spárovat platby i dvou různých částek? Celkem by se mi ta možnost líbila, hlavně z kontrolního důvodu a přehledu. Mám spoustu plateb, které spolu logicky souvisí, ale nemohu je spárovat, nebo částka na vstupu neodpovídá částce na výstupu.

Byl by velký problém to udělat? Z hlediska aplikace v tom nevidím problém.

Re: Párování plateb

Ahoj Petře,
myslím, to by nemal byť problém, stačí ak pri kontrole vypustím podmienku, aby sa sumy zhodovali.
Dokonca aj dátumy nemusia byť vždy pri presune zhodné (výber z bankomatu sa v niektorej banke môže účtovné prejaviť až za 2-3 dni). Vyskúšam to doma, ako by to fungovalo.
Taktiež prajem všetko dobré v novom roku Tebe aj rodinke.

Super, díky moc.
To by mě udělalo radost wink

4 (edited by loktibrad 2017-01-02 17:34:37)

Zasadny problem by nemusel byt ani momentalne. Platby sa daju opravit na zelanu sumu a parovat. Ked sa ide do detailu, moze existovat napr. jedna minusova platba a k nej prisluchaju viacere plusove. Islo by tak o parovanie viac ako 2 platieb. Prikladom moze byt nejaka platba, alebo pozicka, ked sa postupne splaca suma a jednotlive sumy su ako 1 logicka transakcia. Alebo nejaky nakup, pre 3-4 ludi, kde kazdy z nich zaplati svoju dlznu sumu inokedy /povedzme sukromny nakup pre kolegov, alebo cast rodiny/.

Druha vec je, ze toto sa da obchadzat pouzitim oznacenia cisla transakcie, kde kazda transakcia bude obsahovat rovnake ID a na zaklade filtra sa to lahko vyhlada. Sice je to pracnejsie.

Ano, párování více plateb dohromady, než pouze dvou mě také napadlo jako další nápad, ale s tím už jsem raději nechtěl otravovat big_smile
Zatím by mě jistě stačilo moc spárovat jakékoliv 2 záznamy mezi sebou, do budoucna klidně samozřejmě i víc, protože je běžné, že se např. jedna platba na vstupu rozloží na 2 platby na výstupu. apod.
To je na zamyšlení pro autora, co je v jeho silách a možnostech wink

Tu nejde ani tak o moje sily a možnosti, ale skôr o prehľadnosť (vyjadril som sa k tomu už v tomto príspevku).

7 (edited by Petr M. 2017-01-04 08:51:12)

Tak jsem si to přečetl a dovolím si oponovat. Běžný uživatel to ani nebude hledat, pokročilejší se v té funkci určitě neztratí. Párování, resp. spíše spojování různých plateb mezi sebou mi nepřijde nic geakovského. Rozhodně je to lepší, než mít možnost párovat jen identické platby. Tak to přeci v reálném životě nefunguje. Není to jen černé, nebo bílé. Ty finanční situace jsou reálně úplně jiné.
Já používám program od 01/2009 a je tam spousta věcí, které jsem ani já dodnes nevyužil, či nepochopil, ale určitě mě to psychicky nedeptá smile Navíc to párování je tak ukryté, že jej najde jen ten, kdo jej cíleně hledá.

Ono sa da divat na to rozne. Ako som pisal - s pouzitim poznamky a filtra, kde sa k danej operacii napise nejake ID, ide vyfiltrovat dane ID a zobrazit detaily. Cize uz teraz sa to tymto sposobom v uctovnictve da robit.

Efektivnejsie by vsak bolo mat interconnect na viacero poloziek a tie parovat. Problemom moze byt len zobrazenie, kde svieti len riadok a udaj je uz mimo obrazovky. Toto by sa dalo robit ako poloautomaticky filter, kde cez menu mysi, skratku, alebo nejake tlacitko, by interconnect fungoval ako filter, kde hodi na obrazovku len suvisiace platby. Neplietlo by to zacinajuceho uzivatela a ten kto chce, by si to rychlo zobrazil.

Po rokoch, ked si to uz clovek nepamata, alebo pre ineho uzivatela, je tazke v mnozstve dat urcit, ze niektore transakcie maju medzi sebou suvis. Ale ako hovorim, ide to urobit aj teraz, len pracnejsie.

Ak niekto kupi nieco pre rodinu, pre kolegov, ci pracovne a ono sa mu to vracia kazde v iny termin od roznych ludi, tak su to same ciastocne uhrady. A ciastocne uhrady su bezna zalezitost v uctovnictve.