Topic: Klávesové skratky

Ahoj Slavomír,
dajú sa niekde zmeniť klávesové skratky používané v programe? Po rokoch som dostal nový notebook a na klávesnici chýba tlačidlo INSERT. A veľmi som zvyknutý na skratku Ctrl + Ins....Ďakujem

Re: Klávesové skratky

Ahoj Brano,
klávesové skratky sa v programe nedajú (zatiaľ) zmeniť.
Možností je viacero:

  • používať príkazy myšou (v hornom paneli nástrojov to ide celkom rýchlo)

  • používať klávesy trochu obtiažnejšie - vyvolať menu (kontextovú nápovedu) a z nej vybrať daný príkaz daným klávesom

  • reklamovať notebook (pre chýbajúci kláves Insert) wink

  • počkať, kým neimplementujem do nastavení ovládanie klávesových skratiek (to bude asi na dlhšie).

Re: Klávesové skratky

Dík za odpoveď, tohto som sa bál sad ....jasné, na vyvolanie príkazu používam trackpad/myš no je to veľmi nepríjemné...v práci mám externú klávesnicu, takže to ide...
budem držať palce nech verzia 3.0 je čoskoro tu...nejaký aspoň približný termín vydania? Aspoň rok big_smile

Re: Klávesové skratky

Skončila jeseň a s tým aj práca v záhradke či pri včelách. Víkendy mám KONEČNE voľnejšie, takže po troške pracujem na dvoch verziách súčasne:

  • v2.4.2 - pokračovanie v2.4.1, robená v Delphi (programovací jazyk Pascal). Opravujem drobné chyby + pridávam drobné vylepšenia. Mohla by vyjsť začiatkom budúceho roka (včítane verzie pre MacOS X - ak budú hviezdy v dobrej konštelácii).

  • v3.0.0 - úplne nová, robená v prostredí Lazarus (programovací jazyk Pascal). Tu je práce ešte veeeľmi veľa. smile Vydanie je v nedohľadne.

Re: Klávesové skratky

Ahoj Slavomír,
zima končí, práce na záhradke pomaly začínajú smile. Pokročil si nejako v RQM? Či už vo verzii 2.4.2, alebo 3.0.0? Díkes a držím palce...

Re: Klávesové skratky

Ahoj Brano,
zatiaľ stále pracujem na verzii 2.4.2 (len po víkendoch). Aktuálne mám rozrobený väčší kus programu (rozširujem a optimalizujem plánovač + platby z plánovača na zápis), teraz to dávam dokopy, aby som mohol prejsť na ďalšie chystané úpravy (resp. opravy).
Ide mi to však dosť pomaly, nerátal som s takým zdržaním ... sad
Keď budem mať verziu schopnú na testovanie, určite sa ozvem. Termín už radšej nepíšem, lebo sa mi ho nedarí dodržať. roll

Re: Klávesové skratky

Ahoj Slavomír,
mám jen dotaz, zda by nešlo do filtru přidat také POPIS. U mne makají verze 2.4.2 a 2.4.3 bez jediného problému, používám obě. Kalendář ve verzi 2.4.3 je naprosto bezvadný. Také se přikláním k formátu NOVÁ TRANSAKCE Z VERZE 2.4.3. Ve verzi 2.4.2 je bezvadný PLÁNOVAČ se Záhlavím a Seznamem. Má velkou výhodu, že se dá změnit vše zapsané a ne jenom částka. Také SEZNAM PŘIPRAVENÝCH PLÁNOVANÝCH PLATEB je ve verzi 2.4.2 bezvadný. Přimlouvám se k zařazení do dalších verzí. A jsem i pro makra, program je hezčí. Vím že každému nejde vyhovět, vyjadřuji jen svůj názor.
Zdraví tě Miloslav.

Re: Klávesové skratky

Miloslav, ďakujem za pripomienky. Pripájam pár mojich postrehov.

pejzlmiloslav wrote:

mám jen dotaz, zda by nešlo do filtru přidat také POPIS

Pokiaľ viem, tak filter v hlavnom okne obsahuje POPIS (na samom spodku filtra - viď priložený obrázok). Alebo ide o nejaký iný filter?

pejzlmiloslav wrote:

Kalendář ve verzi 2.4.3 je naprosto bezvadný.

Ďakujem, niekedy sa mi niečo v programe aj podarí. big_smile

pejzlmiloslav wrote:

Ve verzi 2.4.2 je bezvadný PLÁNOVAČ se Záhlavím a Seznamem. Má velkou výhodu, že se dá změnit vše zapsané a ne jenom částka. Také SEZNAM PŘIPRAVENÝCH PLÁNOVANÝCH PLATEB je ve verzi 2.4.2 bezvadný. Přimlouvám se k zařazení do dalších verzí.

Má niečo verzia 2.4.2 v Plánovači aj v Zozname pripravovaných platieb, čo nemá verzia 2.4.3?

pejzlmiloslav wrote:

A jsem i pro makra, program je hezčí.

Priznám sa, že neviem, ktoré makrá máš na mysli. Žeby poťahy (tzv. skiny)? Tie robili program krajším (a o dosť), ale značne spomaľovali chod programu. sad

Post's attachments

popis.png
popis.png 5.74 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

9 (edited by pejzlmiloslav 2020-01-11 11:57:14)

Re: Klávesové skratky

POPIS - měl jsem na mysli, aby fungoval jako MĚNA, ÚČET, DRUH, KATEGORIE, PODKATEGORIE, A OSOBA, abych nemusel vypisovat text. Omlouvám se, tady jsem se nevyjádřil jasně.
Ve verzi 2.4.3 z 24.11.2019 je v plánovači pouze Platby a lze změnit jen suma. Ve verzi 2.4.2 z 31.10.2019 lze změnit vše, sumu, datum, opakování, popis atd.
Také se omlouvám za nepřesnost, samozřejmě jsem se přimlouval za potahy (skiny). Já osobně nějak velké spomalení nevnímám a pokud nějaké je, tak mi nevadí.

Re: Klávesové skratky

pejzlmiloslav wrote:

POPIS - měl jsem na mysli, aby fungoval jako MĚNA, ÚČET, DRUH, KATEGORIE, PODKATEGORIE, A OSOBA, abych nemusel vypisovat text.

Aj keď filter na POPIS funguje tuším už od dvoch písmen (a teda sa užívateľ veľa nenapíše), viem to tam doplniť. Ďakujem za tip.

pejzlmiloslav wrote:

Ve verzi 2.4.3 z 24.11.2019 je v plánovači pouze Platby a lze změnit jen suma. Ve verzi 2.4.2 z 31.10.2019 lze změnit vše, sumu, datum, opakování, popis atd.

V plánovači vo verzii 2.4.3 je všetko tak isto ako v plánovači 2.4.2 - len trochu inak usporiadané (kvôli prehľadnosti). Vo vygenerovaných platbách je možné zmeniť všetko (dátum, sumu a dokonca aj dátum zápisu). V samotnom plánovači sa dajú opraviť hlavičky týchto vygenerovaných platieb cez tlačidlo OPRAVIŤ - ale len polia SUMA, POPIS, ÚČET, KATEGÓRIA, OSOBA a PARTNER. Zvyšné polia sa nedali opraviť nikdy (boli zablokované).

Re: Klávesové skratky

Slavik OK, je to opravdu jak píšeš.