Topic: Verzia 2.4.2

Pozdravujem všetkých verných priaznivcov programu RQ Money!
Dokončievam testovaciu verziu 2.4.2, tak som si povedal, že by nebolo do veci trochu bližšie popísať, čo sa od poslednej stabilnej verzie 2.4.1 zmenilo. Ospravedlňujem sa za dlhé čakanie (cca 2 aj 3/4 roka), ktoré bolo spôsobené viacerými udalosťami (ktoré tu teraz nebudem rozoberať). Poďme radšej k pripravovanej testovacej verzii 2.4.2.

Uvediem všetky zmeny, na ktoré si spomeniem:

 • Opravy chýb - viac menej boli len menšie, ale bolo potrebné ich vykonať. Na vývoji programu som robil po celý ten čas, ale veľa krát len po troške, takže si už nepamätám všetky tie drobné opravy, ktoré som priebežne opravoval (vďaka vašej pomoci)

 • okno Nastavenia - do novo vytvorenej záložky "Transakcie" pribudli

  • nové bezpečnostné prvky - užívateľ si môže nastaviť, či môže pridávať, opravovať alebo mazať transakcie po určitom čase

  • menšie funkcie ako Automatické rozbaľovanie zoznamov (je vhodné mať zaškrtnuté, ak namiesto myši vyberáte z ponuky klávesnicou) či Vyhľadávanie položky zoznamu po napísaní prvých písmen položky

  http://www.rqmoney.eu/img/v242/frmNastaveni.jpg

 • nový zoznam Externé odkazy - slúži pre vloženie internetových odkazov, ktoré vám budú slúžiť napr. na rýchle spojenie s bankou (napr. kvôli výpisom z účtu), centrálnou národnou bankou (kvôli kurzovému rozdielu), ale môžete tam vložiť akékoľvek odkazy na obľúbené stránky. Výhodou je použitie vlastných klávesových skratiek, takže po ich stlačení sa vám automaticky otvorí internetový prehliadač s danou stránkou.
  http://www.rqmoney.eu/img/v242/mnuExterneOdkazy.jpg http://www.rqmoney.eu/img/v242/frmExterneOdkazy.jpg

 • vylepšený plánovač - prehľadnejšie okno pre prácu s vygenerovanými plánovanými platbami
  http://www.rqmoney.eu/img/v242/frmPlanovac1.jpg http://www.rqmoney.eu/img/v242/frmPlanovac2.jpg

 • vylepšené okno Pripravované platby - oproti pôvodnému oknu, umožňuje zmeniť/opraviť všetky polia (a nie len sumu či dátum ako predtým)
  http://www.rqmoney.eu/img/v242/frmPripravovanePlatby.jpg

 • zmena celkového dizajnu - namiesto vlastného farebného odtieňa je v celom programe použitý tzv. "poťah" (z angl. skin), ktorý je jednotný pre každé okno (formulár). Rozdiel môžete vidieť napr. na okne "O programe"
  http://www.rqmoney.eu/img/v242/frmAbout_241.jpg http://www.rqmoney.eu/img/v242/frmAbout_242.jpg

V prípade, že si ešte na niečo spomeniem, doplním to sem.

Testovaciu verziu 2.4.2 predstavím asi až v septembri 2019. Dovtedy prosím o trpezlivosť.

Re: Verzia 2.4.2

Pridám ešte novinku, ktorú aktuálne dopĺňam do programu:

 • Import bankových výpisov vo formáte OFX. Ide o tzv. formát Open Financial Exchange, ktorý ponúkajú aj naše i zahraničné banky (u nás viem o Fio banke či Tatra banke), prípadne aj mobilné aplikácie.
  Budem rád, ak sem doplníte ďalšie naše banky či konkrétne mobilné aplikácie, ktoré tento formát výpisu bankového účtu poskytujú pri exporte údajov.


  OFX formát je v podstate verzia výpisu bankového účtu alebo platobného príkazu, ktorý sa dá čítať bežným textovým editorom (ktorý zvláda XML formát smile).

  Prikladám náhľad obrazovky:
  http://www.rqmoney.eu/img/v242/importOFX1.jpg


  http://www.rqmoney.eu/img/v242/importOFX2.jpg

Re: Verzia 2.4.2

Ahojte,
dnes vydávam takmer po troch rokoch testovaciu verzia 2.4.2.
Vystríham pred používaním na Vašej ostrej databáze (kvôli možnej nestabilite, poškodeniu údajov či ešte nejakým zmenám oproti stabilnej verzii). Testujte ju len na kópii Vašej databázy!!!

Všetko, čo prináša táto verzia, som uviedol v predošlých dvoch príspevkoch. Budem veľmi rád, ak sa zameriate na novinky a tie otestujete.

Vopred sa ospravedlňujem za prípadné chyby či divné hlášky, s ktorými môžete prísť do styku. Túto verziu som veľmi dlho a niektoré veci môžu byť nesprávne dokončené. Preto uvítam každú správu o chybe či nejakej neobvyklej hláške (rád ju obratom opravím - ak to bude v mojich silách a možnostiach) či Vaše postrehy a názory na túto verziu (okrem opravy chýb či nových funkcií prináša táto verzia aj novú jednotnú grafiku).

Zatiaľ viem len o jednej chybe (pri nastavení jazyka sa zobrazí chybová hláška, po jej potvrdení však program pokračuje ďalej. V súčasnosti ju neviem odstrániť, pracujem však na tom. wink

Testovaciu verziu 2.4.2 programu RQMONEY môžete získať v tomto odkaze.

Re: Verzia 2.4.2

Zdravim, pri pokuse o pridanie duplikatu transakcie cez Ctrl+Ins sa nezobrazuje panel s tlacidlami pre ulozenie a pri presune Enterom na dalsie pole po partnerovi sa vyhodi chybove hlasenie: Cannot focus disabled or invisible window EInvalidOperation. Panel sa zobrazi az po prepnuti na zalozku Viacnasobna transakcia a spat na Jednoducha transakcia. Nasledne sa chyba uz neprejavuje a vyskytne sa znova az po restarte aplikacie. Testovane na Windows 10 Pro verzia 1903.

Re: Verzia 2.4.2

Ďakujem všetkým užívateľom, ktorí mi dali info o chybách (či už e-mailom alebo do diskusného fóra). Chyby som odstránil (dúfam, že všetky smile - môžete to posúdiť na dnešnej testovacej verzii.
Opravenú testovaciu verziu 2.4.2 programu RQMONEY môžete získať v tomto odkaze.
Uvítam vaše názory a postrehy z tejto verzie...

Ak sa do konca mesiaca októbra neobjaví vám alebo mne ešte nejaká chyba, ostrá verzia môže byť vydaná 3. novembra 2019.

Re: Verzia 2.4.2

Dobrý den, ve verzi 2.4.2. z 6.10.2019 se po spuštění programu a automatickém spuštění okna "Seznam připravených plánovaných plateb" a poté jeho zavření nevysvítí v záložce "Finanční nástroje" položka "Naplánované"

Re: Verzia 2.4.2

Pavle, vďaka za info. Chybičku som odstránil, je možné ju otestovať v dnešnej testovacej verzii.

Súčasne som pridal jednu veľmi dôležitú funkciu pri otváraní databázy - kontrolu integrity databázy. V prípade, že je databáza v poriadku, program pobeží ďalej a užívateľ si kontrolu ani nevšimne. Ak je však integrita databázy poškodená (najmä indexy), program vypíše chybovú hlášku podobnú tejto:
http://www.rqmoney.eu/img/v242/chyba_integrity.jpg

Podnetom mi bola jedna poškodená databáza od užívateľa, ktorému blblo číslovanie ID transakcií. Následnou kontrolou sa zistilo poškodenie indexov. Indexy som opravil a databáza bola znovu použiteľná bez straty dát (resp. pár poškodených transakcií bolo treba vymazať a znovu nahrať do opravenej databázy).

Hlavnou úlohou tejto funkcie je to, aby ste v prípade poškodenej databázy do nej nezapisovali ďalšie údaje, ale sa snažili najskôr opraviť databázu (či už svojpomocne zo staršej zálohy alebo opravou integrity cez nejaký SQLite manažér, alebo zaslaním poškodenej databázy na moju e-mailovú adresu. Ak budem vedieť, rád pomôžem). Čím viac transakcií sa bude zapisovať do poškodenej databázy, tým náročnejšia bude jej oprava.

Do budúcna sa pokúsim o tzv. automatickú opravu poškodených indexov. Zatiaľ v tejto verzii 2.4.2 aspoň takto informačne bude program užívateľa varovať o poškodenej databáze. Dúfam, že túto chybovú hlášku nikdy neuvidíte! smile

Re: Verzia 2.4.2

Dobrý den, ve verzi 2.4.2. z 10.10.2019 se po spuštění programu i přes nastavení Možnosti/program/okna/platby/(zobrazit též plánované platby pro následujících 4 týdny)  automaticky nespustí okno "Seznam připravených plánovaných plateb" . Pravděpodobně problém přechodu z měsíce na měsíc (dnes 21.10., plánovaná platba 1.11.)

Jinak perfektní práce wink

Re: Verzia 2.4.2

MYSLÍM SI, ŽE OKNO "SEZNAM PŘIPRAVENÝCH PLÁNOVANÝCH PLATEB" SE SPOUŠTÍ AUTOMATICKY AŽ V DEN NAPLÁNOVANÉ PLATBY. JINAK KLIKNUTÍM NA PŘÍSLUŠNÉ TLAČÍTKO V NÁSTROJOVÉ LIŠTĚ SE SPUSTÍ KDYKOLIV.
MILOSLAV

Re: Verzia 2.4.2

Ahoj Pavle,
Miloslav má pravdu, overil som si to. Plánované platby sa nemajú prečo spustiť automaticky, ak do dnešného dátumu včítane nieto čo zapísať. To, že sa v plánovaných platbách zobrazujú budúce platby na najbližšie týždne, nie je dôvod na zobrazenie tohto okna. Toto nastavenie som od poslednej verzie vôbec nemenil, je to tak nastavené už aj v predošlých verziách.
Ďakujem za pochvalu.

Re: Verzia 2.4.2

Dík za info, máte pravdu, mám tolik plateb, že jsou skoro každý den :-) a proto jsem si na okno zvykl :-)
Omlouvám se za zbytečné plašení.....

Re: Verzia 2.4.2

Dnes bola vydaná stabilná verzia 2.4.2.
Všetky novinky a vylepšenia som už uviedol v tomto diskusnom vlákne.

Dúfam, že sa vám nová verzia bude páčiť. Vaše pripomienky k programu či hlásenia o chybách sú vždy vítané.
V prípade, že v okne budete vidieť na stiahnutie ešte staršiu verziu 2.4.1, je potrebné klávesom F5 aktualizovať okno prehliadača.

Re: Verzia 2.4.2

Postrehy k novej verzii:

pisal som o tom v minulosti a tyka sa to aj terajsej novej verzie - ide o funkcnost rozpoctu. Kedze mam niekolko kategorii a hlavne vela podkategorii, tak sa prakticky neda vyuzivat rozpocet. Lepsie by bolo, pripadne ak by to bolo volitelne, nerobit rozpocet podla podkategorii, ale podla hlavnych kategorii. V pripade, ak ma niekto par podkategorii, tak sa to naplanovat asi da, ale je to zasadna chyba rozpoctu.