1 (edited by loktibrad 2014-06-26 17:09:16)

Topic: Rychly filter transakcii

Filtre v RQ Money su uz na vynikajucej urovni.

Napadla ma malicke /?/ vylepsenie, co sa tyka trochu ergonomie filtrov.

Ked si dolu klikne clovek na ucty, alebo saldo, moze si preklikavat, alebo cez SHIFT a CTRL ratat medzisucty medzi roznymi polozkami salda a uctov.

Tak ma napadlo, ze okrem klasickeho filtru by mohol existovat este taky rychlofilter.

Clovek ma napr. zapnute na obrazovke saldo, tak miesto preklikavania sa klik na filter, klik na kategoriu - ked ich je vela tak je to na par sekund.

Okrem toho, by stacilo kliknut trebars na ucet a vyfiltrovali by sa transakcie iba daneho uctu. Alebo by sa kliklo v salde na kategoriu a ona by sa filtrovala v transakciach. Bud klik priamo, alebo zaskrtavatko.

Nehovorim, ze je to nutnost, ale len take male zlepsenie ergonometrie, kedy by sa k informaciam dalo dostat lahsie, rychlejsie a intuintivnejsie.

Aby z toho nebol gulas potom, ked clovek vojde do transakcii, tak tam by drzalo rychlofilter, pokial neklikne na konkretnu transakciu. Potom by ostala vysvietena transakcia a resetlo by rychlofilter.

Je mi jasne, ze su ine priority a toto je len taka prkotina, len taky napad na zamyslenie, ci by sa to viac ludom takto pozdavalo. O programovej a casovej narocnosti sa radsej vyjadrovat ani nebudem, viem - ze su ine priority a toto je napad hadam na posledne miesto. Teda ak by to nebola rychla programova prkotina tiez  big_smile

Iste su ine priority, ale hovorim si, ze za pokus nic nedam, ak sa opytam, mozno sa napad zapaci  smile
---------
Alebo by to nebolo na klik, ale na CTRL+SHIFT+klik, alebo na medzernik, alebo tak aj tak.

Re: Rychly filter transakcii

Okrem toho, by stacilo kliknut trebars na ucet a vyfiltrovali by sa transakcie iba daneho uctu. Alebo by sa kliklo v salde na kategoriu a ona by sa filtrovala v transakciach. Bud klik priamo, alebo zaskrtavatko.

Ak v okne Sumarizácia urobíš dvojklik na nejaký účet (alebo kategóriu, osobu, etc), tak sa Ti dané transakcie označia. Myslím, že to je presne tá funkcia, ktorú požaduješ (i keď sa Ti to nevyfiltruje).

loktibrad, čo sa týka "rýchlofiltra", platí stále, to čo Ti už hovorím (resp. píšem) viackrát.
Určite nie. Jednak teraz v lete nestíham programovať (čo ma na jednej strane trochu mrzí, ale sú dovolenky, záhradka, turistika a pod. - ozaj potrebujem relaxovať). A jednak mám v pláne ešte dôležitejšie veci (kedy sa však k nim dostanem, netuším). Trochu som zmiernil tempo programovania (už som to veľmi potreboval). Tak verím, že sa na mňa užívatelia za to nebudú hnevať.

3 (edited by loktibrad 2014-06-28 20:34:55)

Re: Rychly filter transakcii

Skusit som to musel smile  Ako som pisal, je to iba prkotina, tak mi je jasne, ze to ma skoro nulovu prioritu.

Ten dvojklik je dobry, ale z hladiska ergonometrie /to je diskutabilne/, je mozno lepsie miesto selektu transakcii mat filter. Viem, ze to tam uz je, len na dlhsie - ako pisem, je to len male vylepsenie ergonometrie. Predpokladam, ze ak to selektruje, alebo filtruje, nebol by velky rozdiel z hladiska programovania.

To su len tipy na "nechat si prejst hlavou" niekedy do buducnosti, ked snad bude cas a chut a nebudu ine, dolezitejsie priority.  smile

Necakal som, ze to bude odsuhlasene, ale musel som to aspon skusit  smile

smile Uz sa na RQ Money dost zle nieco hlada na vylepsenie, taky je dobry  smile