1 (edited by loktibrad 2014-11-26 12:02:52)

Topic: Limity poctu poloziek v menu

Navrhoval by som take  mini vylepsenie  smile  Pocet poloziek v rozklikavacom menu je obmedzeny. Neskusal som to univerzalne, ale ked mam napr. mnozstvo kategorii, alebo podkategorii, tak ked pouzivam nahadzovanie transakcie cez F2 a vyberam kategoriu s podkategoriou, je tam limit asi cca 15 zobrazenych poloziek.

Nedal by sa tento limit zvacsit tak, aby sa natiahol na obrazovku na vysku, alebo bol definovatelny nejakym nastavenim v konfiguracii, alebo by sa dal nastavit velkost okienka s poctom poloziek mysou potiahnutim okna na pozadovanu velkost ?

Ked ma clovek vytvorenych vela kategorii/podkategorii, pripadne vela uctov, tak pri zadavani transakcii /F2/ musi neustale preklikavat mysou medzi uctami. U uctov to neni az tak velky problem, ako pri kategoriach/podkategoriach.... Ak ich je vela, je rozuctovanie transakcii velmi nepruzne /pri vacsom pocte/.

Dal by sa ten pocet nejak zvacsit ? Urcite by to prinieslo lepsiu ergonometriu pri praci s programom, ked je vela kategorii, uctov.... atd.

Re: Limity poctu poloziek v menu

Limit sa dá ľahko nastaviť.
Môžem to

• a) zvýšiť na pevno - napr. na 20 alebo 25 (tu ale hrozí riziko pri menších obrazovkách - napr. laptopoch), alebo

• b) niekde do nastavení dať možnosť počtu položiek v rozbaľovacom zozname (je to pre mňa prácnejšie, ale zase nie nejak veľmi).

Plánujem u kategórií a podkategórií urobiť jedno vylepšenie (ktoré mi tu už bolo dávnejšie navrhnuté):
- doplniť do podkategórie položku "aktívny - pasívny - archívny", aby sa tiež dali vypnúť niektoré už nepoužívané podkategórie (t. j. aby sa napr. nezobrazovali pri nových transakciách [tam len zavadzajú a zneprehľadňujú zoznam], ale aby ostali v programe kvôli štatistike či SumarizáciiX).

3 (edited by loktibrad 2014-11-27 15:05:30)

Hlasoval by som za riesenie B, ak sa da  smile

Dost ludi pouziva mini notebooky /ja tiez, ale nudzovo/ a na 10" obrazovke by to bol asi problem - vo  variante A. Rozlisenia su na tych obrazovkach tiez male.

Ad status pre podkategorie:
- to je celkom dobry napad, az na jednu vec. Pokial uzivatel data raz zada a nepouziva kategoriu dlhsiu dobu, povie si, ze ju oznaci ako pasivnu, ci archivnu. No a po dlhsej dobe, ked bude mat pouzit dane kategorie, tak uz ani nebude vediet, ze nejake oznacil a bude vytvarat duplicitne nove, alebo podobne kategorie.

Ak by sa to planovalo v tomto bode prerabat, mozno by nebola zla uvaha nad systemom, zeby sa kategoria/podkategoria pisala vyhladavanim. Tym padom pri velkom pocte kategorii sa nemusi tolko prehladavat.

Napr. poviem Kategoria potraviny, podkategoria Chlieb. Zacnem pisat CH a ponukne Chlieb.... V popise transakcie to tak tusim funguje. Teraz to tiez funguje ciastocne, hlada to tak, len tusim na prve pismeno a hlada kategoriu, nie podkategoriu. Toto by ulahcilo triedenie mozno viac a rychlejsie /ked je vela podkategorii a vela pouzivanych/.

Zatiaľ som to dočasne zvýšil na 20 položiek (u podkategórií, účtov a popisov).
Odporúčam (od vzniku programu!) to nepreháňať pri evidencii svojich financií - teda aby človek neslúžil programu ale program aby slúžil jemu!
Čo to znamená? Maximálne ccca 10 kategórií, každá maximálne 10 podkategórií. Myslím si, že potom to už začína byť neprehľadné.
Nechcem meniť štýl rozbaľovacieho zoznamu na spôsob popisu, pretože tam už nemôžem (a možno len neviem  hmm ) tak graficky vykresliť položky.