1 (edited by loktibrad 2015-10-26 11:51:31)

Topic: Mini vylepsenie - blokovanie zapisu, opravy od datumu

RQ money je skvely program. Ak s nim clovek robi dlho, ma vela udajov, obcas sa moze stat, ze omylom prepise, alebo zmaze historicke udaje a nesedi potom statistika.

Nedala by sa v nastaveniach programu urobit nejaka jednoducha volba, ze sa nastavi datum blokovania /moze, nemusi/ a vsetko starsie od tohoto datumu sa nebude dat vytvorit s tymto datumu, ani opravit, ani zmazat ? Ak sa o to uzivatel pokusi, dostal by len varovanie v okienku, ze udaje starsie ako XY datum su blokovane.

Normalne by tato funkcia nebola zapnuta, aby nerobila problem uzivatelom. Zapli by si ju uzivatelia, ktori maju niekolko rocne udaje a chcu ich ochranit pred nahodnou modifikaciou, alebo vlozenim starsieho datumu.

Priklad - pozeram si starsi udaj, dam si potom pridat novu polozku a ono mi ponukne datum z toho stareho udaju. Nevsimnem si to a udaje pridam niekde o par rokov spatne. Alebo pozeram udaj, omylom odentrujem nieco, kde to zmazem, ci modifikujem zle. Od toho urceneho datumu by novsie udaje fugnovali normalne.

Bol by to taky kompromis medzi jednoduchostou Excelu, kde su standardne bunky odokmnute a databazovymi informacnymi systememami, kde sa daju udaje ochranit. Predsa len, uzavrety mesiac a aj rok ma vacsiu doveryhodnost, ako to - ak je moznost hocikedy tam nieco zmenit a potom je problem dopatrat sa, kde sa stala chybicka...

Mohlo by to pomoct dost konzistencii udajov a na druhu stranu, by sa malo jednat skor o mini zasah do programu /aspon dufam/  smile

Re: Mini vylepsenie - blokovanie zapisu, opravy od datumu

Ahoj loktibrad, nie je to zlé vylepšenie, pouvažujem nad tým.
Čo sa však týka môjho voľného času, ten sa ešte viac scvrkol (aktuálne od októbra t. r. som začal chodiť na 2 rôzne víkendové vzdelávacie kurzy !), takže k programovaniu sa dostanem najskôr cez vianočné sviatky (keďže ešte na záhradke mám roboty viac než dosť).
Vďaka za tip.