Topic: Rozsirenie multifiltra pre Mesiac/Rok

Len taky tip na na vylepsenie: dal by sa rozsirit multifilter aj pre Mesiac/Rok, tak ako to maju ine kategorie ?

Bolo by celkom prakticke vybrat si rychlo len niektore mesiace. Napr. dva predchadzajuce, alebo mesiac 1,3,6, atd...
Podobne v rokoch.

Toto nevyriesi ani nastavenie obdobia OD-DO.

Je to celkom dobre pre porovnavanie obdobi, statistiky atd. a zaroven by to bolo casto rychlejsie, ako nastavovat si neustale OD-DO nejake obdobia, ked to clovek casto prepina.

Re: Rozsirenie multifiltra pre Mesiac/Rok

loktibrad, ďakujem za tip na vylepšenie.
Možno je to rýchlejší spôsob nastavenia si dvoch alebo viacerých mesiacov po sebe, len si akosi logicky neviem predstaviť, či má pre užívateľa vypovedaciu schopnosť, ak si nastaví rôzne mesiace 1/3/6 a rôzne roky 2014/2016 naraz.
Ale je možné, že to len ja nepotrebujem takto vidieť moje finančné údaje.
Mrknem sa na to, ako a či by to bolo možné urobiť jednoducho a rýchlo (to by nemal byť veľký zásah do programu).

Re: Rozsirenie multifiltra pre Mesiac/Rok

Ide o rychle prepinanie medzi obdobiami. Napr. porovnavanie prijmov/nakladov v mesiacoch nemusi byt korektne, ak pocitame s tym, ze mesiace maju 30 a 31 dni, februar 28 /29/ dni. Ale samozrejme moze si clovek filtrovat len mesiace, kde sa vyskytla/nevyskytla nejaka udalost.

Priklad - chcem sledovat posledne 3 mesiace nakladovo, ale medzitym boli napr. Vianoce a cez ne su vyssie vydavky. Tak  budem pocitat mesiac 11 + 1 + 2 - t.j. preskocim mesiac 12.

Alebo v jednom mesiaci som investoval, ci kupoval vybavenie bytu a to by skreslovalo udaje a tak radsej ten mesiac vynecham.