Topic: Změna konečného datumu v Plánovači plateb

Zdravím. Tak zase nemohu přijít na jednu věc - mám naplánovanou transakci do nějakého datumu a potřebuji ji ukončit dříve. Tedy transakce je naplánována pro měsíční platbu do 2050, ale chci ji upravit a ukončit už poslední platbou v prosinci 2021 a neprovádět už platby od ledna 2022 dále.

Když si rozkliknu transakci v plánovači, tak "Od datumu" a "Po datum" jsou zašedlé a nelze je editovat.
Když si otevřu vlevo z Plateb první dosud neprovedenou transakci, mohu upravit jen její sumu.

Jak tedy změním datum konce naplánované transakce? Přeci nebudu upravovat sumu na 0 do roku 2050. Rád bych ale v plánovači zase tuhle platbu ponechal, neaktivní, protože j zase v budoucnu možná budu chtít obnovit a upravit.

Pokud to nejde jinak, tak předpokládám, že vymazání záznamu z Plánovače vymaže jen záznamy plánovače, ne už dle něj skutečně provedené platby.

Díky,
Martin

Re: Změna konečného datumu v Plánovači plateb

MartinezZ wrote:

předpokládám, že vymazání záznamu z Plánovače vymaže jen záznamy plánovače, ne už dle něj skutečně provedené platby.

Áno, plánovač tvoria len plánované platby, ktoré môže uživateľ ľubovoľne pridávať, upravovať či mazať bez toho, aby to malo vplyv na skutočné transakcie.
Preto nevidím dôvod nechávať v plánovači naplánované transakcie, ktoré nebudú zodpovedať skutočnosti (a s veľkou pravdepodobnosťou k nim ani nedôjde). Odporúčam nepotrebné plánované platby vymazať a prípadne si vygenerovať nové podľa nových pravidiel. Je to hlavne rýchlejšie ako upravovať jednotlivé plánované platby.
Je pravda, že pridávanie nových platieb umožňuje len zmeniť sumu. Preto ak treba zmeniť aj iné údaje, odporúčam vytvoriť (vygenerovať) úplne nové plánované platby s odlišnými parametrami.

Re: Změna konečného datumu v Plánovači plateb

Dobře, děkuji za odpověď, tak se tak i zařídím smile

Martin