Topic: chyby v datech ve verzi 3.7

Ahoj Sláviku,

našel jsem ve svých datech importovaných z verze 2x nějaké nesrovnalosti v datech.

1) Dnes jsem hledal nesrovnalost v datech na jednom účtu, kde mi chybělo najednou 50 haléřů. Jde na první pohled o prd, ale jelikož mám v datech pořádek, přišlo mi to divné. Následně jsem přišel na to, že u seznamu účtů importovaných z verze 2.x došlo k tomu, že tam, kde byl počáteční stav účtu nastaven i s haléři (třeba u mé hypotéky pro příklad -2568456,50 Kč, tak se naimportovalo do verze 3.x (nevím v které konkrétní verzi jsem importoval, možná to v poslední verzi už není) částka bez haléřů, tedy -2568456,00 Kč. Tuto chybu mám u všech účtů kde byly v počátečním stavu haléře. Nemám možnost ani čas to teď otestovat na poslední verzi zda tam ten problém stále je.

2) Plánovač plateb .... opět takový zajímavý mišmaš. Importované výdaje a příjmy jsou OK. Importované přesuny z verze 2.x se ale tváří dost divně. Např. mám přesun z účtu A na účet B ve výši 1000 Kč, v plánovaných platbách vidím správně +1000 a -1000 ale v seznamu Plánovaných plateb vidím v Sumě částku 2000 Kč. Když ale vytvořím nový typ Pravidelné platby typu Přesun, tak v Sumě vidím naopak nulu 0. To je pak slušný guláš. Z čeho a jak to počítáš?
Mimochodem, proč ve verzi 3.x nejde Plánované platby editovat, tím myslím ten hlavní řádek. Ve verzi 2.x to šlo. Např., tak bylo možné upravit výši plateb, která se pak propsala do budoucích plateb, nebo popisek apod. To teď možné není, musím editovat všechny plánované platby jednu po druhé případně je smazat a znovu vytvořit.

Re: chyby v datech ve verzi 3.7

Ahoj Petře,

Petr M. wrote:

...Následně jsem přišel na to, že u seznamu účtů importovaných z verze 2.x došlo k tomu, že tam, kde byl počáteční stav účtu nastaven i s haléři (třeba u mé hypotéky pro příklad -2568456,50 Kč, tak se naimportovalo do verze 3.x (nevím v které konkrétní verzi jsem importoval, možná to v poslední verzi už není) částka bez haléřů, tedy -2568456,00 Kč. Tuto chybu mám u všech účtů kde byly v počátečním stavu haléře. Nemám možnost ani čas to teď otestovat na poslední verzi zda tam ten problém stále je.

Problém zaokrúhlenia počiatočných stavov účtov pri importe by verzia 3.7 už mala mať vyriešený. Kľudne to otestuj na nejakej úplne novej databáze, ktorú potom vymažeš. Potrvá Ti to pár minút.

Petr M. wrote:

Importované přesuny z verze 2.x se ale tváří dost divně. Např. mám přesun z účtu A na účet B ve výši 1000 Kč, v plánovaných platbách vidím správně +1000 a -1000 ale v seznamu Plánovaných plateb vidím v Sumě částku 2000 Kč. Když ale vytvořím nový typ Pravidelné platby typu Přesun, tak v Sumě vidím naopak nulu 0. To je pak slušný guláš. Z čeho a jak to počítáš?

Pri importe sa zobrazje v Plánovaných platbách súčet chybne (2000), opravím to. Správne by mala byť pre presune +1000 a -1000 celková suma 0 (ako to správne robí pri generovaní novej platby. Logicky mi tam prijde suma 0 (ak sa mýlim, kľudne ma oprav alebo navrhni niečo iné). Čisto teoreticky tam viem dosadiť napr. text +1000/-1000 (ak to užívateľovi bude viac vyhovovať). Ak však ide o presun pri účtoch s rôznou menou, tak tam dochádza k zmätku, logicky by tam potom asi malo byť napr. +1000 CZK / - 40 EUR. Je to takto prijateľné? big_smile

Petr M. wrote:

Mimochodem, proč ve verzi 3.x nejde Plánované platby editovat, tím myslím ten hlavní řádek. Ve verzi 2.x to šlo. Např., tak bylo možné upravit výši plateb, která se pak propsala do budoucích plateb, nebo popisek apod. To teď možné není, musím editovat všechny plánované platby jednu po druhé případně je smazat a znovu vytvořit.

Pretože všetko, čo potrebuješ zmeniť, si zmeníš na jednotlivých vygenerovaných platbách. Nemusíš jednu po druhej, nemusíš nič mazať. Označ všetky, ktoré potrebuješ zmeniť a zmeň. smile Je to podľa mňa praktickejšie, lebo zmenou Plánovanej platby by sa zmenili všetky vygenerované platby. Ak však chceš meniť iba niektoré, označíš ich a tie zmeníš. Ak chceš zmeniť všetky, urobíš to rovnako.

3 (edited by Petr M. 2023-11-03 12:39:49)

Re: chyby v datech ve verzi 3.7

Ahoj Slávik,

OK, já to dělal ve starší verzi ten import, pokud to je už opravené tak to netřeba řešit. Já o té chybě nevěděl, takže jsem včera kontroloval platby zpětně, než mi došlo, že může být chyba jinde než v zapsaných platbách.

Ad pravidelné platby, chápu. Tím že je ten koncept jiný než předtím, kde nebylo možné mít jiné sumy na +- tak to pro mě bylo takové přehlednější předtím, ale chápu tu změnu a musím si to přehodit v hlavě, že teď prostě uvidím jiné částky.
Ten nápad s tou částkou je OK, jen vlastně nevím, zda to dávat du SUM, nebo do nějakého dalšího sloupečku, ale bylo by fajn ty +- částky někde vidět na první pohled v té hlavní tabulce. Otázka je, co budeš zobrazovat, kdybych měl u každé jednotlivé platby jiný údaj?

Ad hromadné změny, OK.

Re: chyby v datech ve verzi 3.7

Zdravím, tak jsem zese po dlouhé době zapmul verzi 3.7 a v plánovaných platbách je chyba když se upravuje částka. Při vytvoření přesunu např. 1000 kč z účtu A na účet B (měsíčně) je správně (?) uvedeno -1000 a 1000, ale když chci částku opravit a vyberu tyto 2 záznamy (přesun+ a přesun-) a v okně "Upravit transakce" vyberu suma a zadám 2000, tak po uložení změn mám u datumu místo -2000 a 2000 zápis 2000 a 2000. Po zapsání transakce v přehledu vidím přesun+ a přesun-, ale obě transakce se přičtou, místo aby se jedna odečetla.

Viz. obrázek
https://www.uschovna.cz/zasilka/NH3PCLF5ZUEH7SIK-TUH/

P.S. A taky bych se přimlouval k tomu, kdyby to šlo, když vyberu příjem, tak seznam pro příjem a výdej bude jen seznam pro výdej.

Re: chyby v datech ve verzi 3.7

halfspider wrote:

... v plánovaných platbách je chyba když se upravuje částka.

halfspider,
vďaka za info o chybe, do najbližšej verzie do opravím.

halfspider wrote:

A taky bych se přimlouval k tomu, kdyby to šlo, když vyberu příjem, tak seznam pro příjem a výdej bude jen seznam pro výdej.

Priznám sa, že tomuto celkom nerozumiem. sad
Máš na mysli selektované zoznamy kategórií, ktoré by sa mali zobrazovať podľa typu platby?

Re: chyby v datech ve verzi 3.7

Slavik wrote:

Máš na mysli selektované zoznamy kategórií, ktoré by sa mali zobrazovať podľa typu platby?

Ano, tak jak je to ve verzi 2.4.3

Re: chyby v datech ve verzi 3.7

halfspider wrote:

Zdravím, tak jsem zese po dlouhé době zapmul verzi 3.7 a v plánovaných platbách je chyba když se upravuje částka. Při vytvoření přesunu např. 1000 kč z účtu A na účet B (měsíčně) je správně (?) uvedeno -1000 a 1000, ale když chci částku opravit a vyberu tyto 2 záznamy (přesun+ a přesun-) a v okně "Upravit transakce" vyberu suma a zadám 2000, tak po uložení změn mám u datumu místo -2000 a 2000 zápis 2000 a 2000. Po zapsání transakce v přehledu vidím přesun+ a přesun-, ale obě transakce se přičtou, místo aby se jedna odečetla.

Viz. obrázek
https://www.uschovna.cz/zasilka/NH3PCLF5ZUEH7SIK-TUH/

Problém stále přetrvává i v testovací verzi 3.8.